Sen genel müdürsün, müdürlerin işine karışma

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Tevfik Güngör'ün Dünya Gazetesi'nde yayınlanan 'İlk kuşak kurumsallaşmanın önünü açamadı' başlıklı yazısına kendi Facebook hesabından yaptığı ilginç bir hatırlatma ile katıldı.

Sen genel müdürsün, müdürlerin işine karışma

Ülker, 'Genel müdür stajı' yaptığı bir dönemde babası Sabri Ülker'den kendisine gelen uyarıyı ve yaşananları şu sözlerle aktardı:  
 
"Tevfik Güngör yazısında diyor ki; "İlk kuşak kurumsallaşmanın önünü açamadı". Kısmen katılmakla beraber hatırlamadan edemedim. Yeni genel müdür olmuştum. Aslında tedarik zincirinden sorumluydum. Satış Pazarlama ve Dış Ticaret eniştem Orhan Özokur Bey'in genel müdürlüğü altında idi. Rahmetli Sabri Bey her gün işinin başındaydı. Yani bir nevi genel müdürlük stajıydı bizimkisi! Ambarda çalışan bir işçi arkadaşın, affolunamayacak bir hatasını bizzat görmüş ve işten çıkarmıştım ki; akabinde patrondan hemen bir uyarı geldi. "Sen genel müdürsün. Bu işe memur müdürlerin var! Onların yetki alanına müdahale etme ve o adamı işine iade et."  Söylediğini ister istemez uyguladık ve kurumsallık düsturunu zihnimize kazıdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.