''Sektöre yenilikler getireceğiz''

TSPAKB Başkanı Attila Köksal, önceliklerinin sermaye piyasasını güçlü bir konuma getirmek olacağını söyledi.

''Sektöre yenilikler getireceğiz''

TSPAKB Başkanı Attila Köksal, önümüzdeki dönemde Birlik’in piyasanın gelişim sürecinde alınan kararlara destek vermekle kalmayıp, sektöre yenilikler getiren bir kuruluş haline geleceğini vurguladı.

Attila Köksal, Sermaye Piyasasında Gündem’in Haziran 2013 sayısında yer alan yazısında son iki sene içerisinde Türkiye sermaye piyasasının geleceğinin şekillenmesi açısından çok önemli adımlar atıldığını belirterek gelecekte sermaye piyasalarının karşılaşılacakları yeniliklere değindi.

İstanbul Finans Merkezi olma vizyonu çerçevesinde, Türkiye sermaye piyasasının gelişmesine yönelik başlatılan reformlar ile Sermaye Piyasası Kanunu’nun yenilenmesi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın yeniden yapılanarak tüm borsaları içinde bulunduran Borsa İstanbul’a

dönüşmesi, Bireysel Emeklilik Sistemine getirilen teşvik ve kurumsal yatırımcı tabanını geliştirmek konusunda atılan adımların gelecek için umut verici gelişmeler olduğunu ifade etti. Ayrıca, yeni Sermaye Piyasası Kanunu ile birlikte TSPAKB’nin Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak faaliyetlerine devam edeceği bilgisini okuyucularla paylaştı.

Köksal, kanundaki ikincil düzenlemelere değinerek, Birlik bünyesinde hazırlanan önerilerin SPK’ya iletildiğini ve bu düzenlemelerin sonunda finansal sistemimizin daha da güçlü bir hale geleceğini belirtti.