Şehir Hatları yaz tarifesine geçiyor

Şehir Hatları’nın 2013 yılı yaz tarifesi 3 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen yeni tarife 3 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.

Şehir Hatları yaz tarifesine geçiyorGünde ortalama 150 bin yolcu taşıyan İstanbul’un vapurları 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaz sezonu için düzenlenen tarifeye geçiyor. Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamaya göre, yeni tarifeyle Boğaziçi ve Adalar hatlarındaki seferler arttırılırken, vapur hatları yolcu talebine bağlı olarak ilave seferlerle güçlendirilecek.

Yaz tarifesi öncesinde ek seferlerle sıklaştırılan Kabataş - Kadıköy hattı, Cumartesi ve Pazar günleri de tarifeli sefer kapsamına alınıyor. Bu hatta ortalama yirmi dakika aralıklarla yolcu motorları karşılıklı sefer yapacak.

Yeni tarifeyle Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 15 Haziran - 1 Eylül tarihleri arasında İstanbul’a en yakın tatil noktalarından Poyraz’a kadar uzatılıyor. Büyükada aktarmalı Bostancı - Sedef Adası seferleri de yaz tarifesiyle başlıyor. Bostancı’dan 09.30 ve 12.00, Sedef Adası’ndan 11.45 ve 17.20’de yapılacak seferlerde, yolcular Büyükada’da ücretsiz aktarma yapabilecek.
Şehir Hatları, Boğaz’ın keyfini sunan ‘Özel Gezi Turlarını’ da yaz sezonuna göre yeniden düzenledi. Nostaljik Uzun Boğaz turu her gün 10.35, 12.00, 13.35’te, kısa boğaz turu da her gün 14.30’da Eminönü’nden 14.50’de Ortaköy’den kalkacak.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ İLE MEHTAP GEZİLERİ

Yaz tarifesiyle Şehir Hatları’nın gelenekselleşen ‘Mehtap Gezileri’ de başlıyor. Türk Sanat Müziği eşliğinde Cumartesi akşamları Bostancı - Anadolu Kavağı hattında düzenlenen geziler denizin ve mehtabın unutulmaz keyfini sunuyor.

Boğaz’ın tadını akşamsefasıyla yaşamak isteyen yolcular, 8 Haziran - 14 Eylül tarihleri arasında her Cumartesi akşamı Bostancı’dan Anadolu Kavağı’na uzanan turla “Mehtaplı Gecelerin” keyfini yaşayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.