Savcılıktan Bilal Erdoğan cevabı

Anadolu Ajansı tarafından servise konulan habere göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 25 Aralık'taki soruşturma kapsamında ifade veren Bilal Erdoğan ile ilgili herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararının olmadığı bildirildi.

bilal-erdoganTerörle Mücadele Kanunu'nun 10.  maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen 25 Aralık  soruşturması kapsamında ifade veren Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme,  fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı  belirtildi.

Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel tarafından soruşturmayı yürüten  savcılıktan, müvekkili hakkında dosya kapsamında herhangi bir dinleme, fiziki  takip ve iletişimin dinlenilmesiyle ilgili mahkeme kararı olup olmadığı ve böyle  bir karar var ise ne zaman sonlandırıldığına  ilişkin talepte bulundu.

Talebi inceleyen savcılık da cevap yazısında, ''Bilal Erdoğan ile  ilgili 2012/656 soruşturma numaralı dosya kapsamında herhangi bir fiziki takip,  iletişimin dinlenmesi, kayda alınmasına dair mahkeme kararı bulunmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir sonlandırma kararı da yoktur'' ifadelerini kullandı.

Böylece Bilal Erdoğan hakkında soruşturma kapsamında herhangi bir  dinleme ve fiziki takip kararı olmadığı ortaya çıktı.

İŞTE AVUKATIN TALEP YAZISI

Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'in savcılığa sunduğu talep  yazısının açıklama bölümünde şu ifadeler yer aldı.

''Müvekkilim soruşturma kapsamında ifade vermiştir. Kamuoyunda  müvekkilim ile ilgili birtakım tarafımızca yalan ve kurguya dayalı olduğu çok net  bilinen isnatlarda bulunulmakta ve bu isnatların mahkeme kararı ile de tespit  edildiği dillendirilmektedir. Bu isnatların dayanağı olarak da soruşturma dosyası  delil olarak gösterilmektedir. Bu nedenle soruşturma dosyası ile ilgili olarak  müvekkilim hakkında teknik ya da fiziki takip ile iletişimin tespiti,  dinlenilmesi ve kayda alınması kararının bulunup bulunmadığının, eğer varsa bu  kararın sonlandırma tarihinin ne olduğunun tarafımıza bildirilmesini talep  ederiz.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti grubunda Bilal Erdoğan'a ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarını dinleterek, "Bunlar yasal dinlemeler" iddiasında bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir