Sarai Sierra cinayetinde şok gelişme!

Surlarda fotoğraf çekerken kâğıt toplayıcısı Tasalı tarafından öldürülen ABD'li Sarai Sierra'nın midesinde esrar çıkarken, tecavüz bulgusuna rastlanmadı.

sarai_sierra_cinayeti

Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi Cankurtaran'daki bir dehlizde bulunan ABD'li Sarai Sierra ile ilgili otopsi raporu tamamlandı.

Adli Tıp Kurumu, 10 Haziran 2013 günü Sarai Sierra'nın ölümüne ilişkin kesin otopsi raporuna son halini vererek savcılığa ulaştırdı. Beş Adli Tıp uzmanı tarafından hazırlanan toplam beş sayfalık rapora göre, Sierra'nın kafatasının sol ön bölümünden başlayıp arkaya doğru uzanan kırık ve kırığa bağlı çökme tespit edildi. Başına vurulan sert bir cisimle ölen Sierra'nın kafatasında 5 cm. ebadında yarılma meydana gelirken, sağ el parmaklarında kırık tespit edildi.

Bu kırıkların saldırı sırasında direnmeye bağlı oluştuğu tespit edilirken vücudunun bazı bölgelerinde meydana gelen sıyrık ve ezilmelerin ise cesedin taşınmasından kaynakladığı sanılıyor. Anal ve vajinal bölgede yapılan inceleme sonunda Sierra'nın cesedinde herhangi bir tecavüz olgusuna rastlanmazken vücudunda sperm kalıntıları da bulunamadı. Vücudunda yaygın şekilde toprak ve çamur kalıntıları bulunan genç kadının sol baldır ve genital bölgesinden alınan toprak örnekleri ile olay yerine ait toprak örnekleri uyumlu çıktı. Bu, cinayetin cesedin bulunduğu bölgede işlendiğini kanıtlıyor.

DNA'SI BULUNDU
Boyun sağ yan ve sağ-sol meme başından alınan sürüntü örneklerinden Sierra'nın vücudunda Laz Ziya lakabıyla tanınan kağıt toplayıcısı Ziya Tasalı'nın DNA'sı da bulundu. Ayrıca tırnak aralarından alınan kalıntı örnekleri ile parmak aralarından alınan kıl örnekleri de katil zanlısının DNA'sı ile uyumlu çıktı. Adli Tıp Kimya İhtisas Dairesi incelemesi sonucunda Sarai Sierra'nın mide ve safra kesesinde alkol bulunmazken esrar maddesine rastlandı. Raporda, olay yerinden alınan örneklerin en az 12.5 günlük olduğu bilgisinin yer alması talihsiz kadının ortadan kaybolduğu 22 Ocak 2013 günü öldürüldüğünü gösteriyor.

Savcılık, kati ölüm raporunun ulaşması üzerine iddianameyi hazırlamak için çalışmalara başladı. Savcılığın 'canavarca hisle öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame düzenlemesi bekleniyor. Cinayeti işledikten sonra Suriye'ye kaçan ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarınca Suriye'de yakalanarak Türk güvenlik güçlerine teslim edilen katil zanlısı Ziya Tasalı, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan'a verdiği ifadesinde tiner içtiği sırada Sierra'yı gördüğünü ve öpmek istediğini, genç kadının direnmesi üzerine de onu öldürdüğünü itiraf etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir