Samsung Galaxy S7'nin özellikleri

Samsung’un sık sık amiral gemisi olarak ifade edilen akıllı telefonu Samsung Galaxy S7 için geri sayım başladı.

iste samsung galaxy s7'nin ozellikleriSamsung’un sık sık amiral gemisi olarak ifade edilen akıllı telefonu Samsung Galaxy S7 için geri sayım başladı. 2016 yılı Şubat ayında düzenlenecek Mobile World Congress’te tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S7 ailesinin birçok özelliği ise şimdiden sızmaya başladı.

Teknoyo'nun haberine göre, Samsung Galaxy S7’de önemli değişiklikler bekleniyor. 3D Touch benzeri bir ekran sensörü, USB-C şarj girişi, MicroSD kart yuvası, ve 6 inçlik ekranlar gibi özelliklerin yeni modelde yer alması bekleniyor.

 İşte Samsung Galaxy S7’nin beklenen özellikleri; 

Şarj girişi değişiyor

Son dönemlerin en büyük teknoloji trendlerinin arasında USB-C girişi geliyor. İlk adımı Google ve Apple’ın attığı USB-C serisi Samsung Galaxy S7 ailesinde de yer alacak. Bu giriş sayesinde Samsung Galaxy S7 modelleri daha hızlı şarj olacak ve daha hızlı veri aktarımı sağlayacak. Ancak USB-C ile kullanıcıları şarj kablosu sıkıntısı da bekliyor. Samsung Galaxy S7 ailesi ile şu anda en çok kullanılan micro USB girişinin sonu da yaklaşmış olacak.

MicroSD girişi dönüyor

Samsung modellerinin en büyük özellikleri arasında hafıza kapasitesini arttırabilmesi bulunuyor. Ancak bu özellik Samsung Galaxy S6 modelleriyle rafa kalkmıştı. Şimdi ise Samsung Galaxy S7 ile geri dönüyor. Yeni akıllı telefondan sızdırılan ilk bilgilere göre MicroSD girişi Samsung Galaxy S7’de yer alacak. Bu da kullanıcıların artık GB kapasitesine göre Samsung Galaxy S serisi tercih etmeyeceği anlamına geliyor.

3D Touch benzeri özellik

Gelelim Samsung Galaxy S7’nin en çok dikkat çekeceği özelliğe. İlk bilgilere göre Samsung Galaxy S7’nin ekranında basınç sensörleri yer alacak. Bu sensörler, kullanıcıların ekrana basma gücüne göre farklı fonksiyonların yapılabilmesini sağlayacak. Bu özelliğin Apple’ın iPhone 6s modellerinde kullandığı 3D Touch ile benzemesi ise dikkat çekiyor.

4 farklı model olacak

Samsung Galaxy S7 modelleri bu kez 4 farklı modelle kullanıcılara sunulacak. Bu modellerin ikisi kavisli ekranlı Samsung Galaxy S7 Edge serisi, diğeri ise normal ekranlı Samsung Galaxy S7. İki farklı küçük ve büyük ekran seçeneklerine sahip olacak. İlk paylaşılan bilgilere göre Samsung Galaxy S7 Plus ve Samsung Galaxy S7 Edge Plus 6 inç ekrana sahip olacak. Diğer modeller Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge 5.2 inçlik ekranla satışta olacak. İşlerim sistemi

Android 6.0 Marshmallow

Samsung Galaxy S7 modelleri Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile çalışacak. Bu işletim sistemine ise 4 GB RAM, 8 çekirdekli işlemciler eşlik edecek. Kablosuz şarj özelliği Samsung Galaxy S7 modellerinde yer almaya devam etmesi beklenirken, parmak izi okuma sensörü ise yine Samsung’un yeni akıllı telefonlarında olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *