Sahte polislere gerçekten yakalandı

"Terörle mücadele polisiyim" deyip vatandaştan para sızdıran Orhan Saka yakalandı. Zanlının verdiği bilgilerle çete lideri de ele geçirildi

Sahte polislere gerçekten yakalandı

Tokat'ta yaşayan Cemalettin Cayman isimli vatandaşı cep telefonundan arayan Orhan Saka (48), "Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapıyorum. İsminiz bir terör olayına karıştı. Bu durumdan kurtulmak için verdiğimiz hesaba para yatırın" dedi.

Cayman da, telefondan gelen talimatlara harfiyen uyarak verilen hesap numarasına 3 bin lira yatırdı. Bir süre sonra mağduru tekrar arayan dolandırıcı, bu kez de aynı hesaba 2 bin lira daha yatırılmasını istedi. Cayman verilen banka hesabına, bu parayı da havale etti. Telefon görüşmesi sırasında, altınlarının olduğunu öğrendiği mağduru üçüncü kez arayıp, altınlarını paraya çevirten zanlı, bununla da yetinmedi ve Cayman'ın bankadan 10 bin TL kredi çekmesini istedi. Bankaya giderek kredi çekme aşamasına gelen Cayman, bu durumdan geç de olsa şüphelenerek polise başvurdu.

BİR MİLYON LİRA ÇARPMIŞLAR

Polis, yatırılan paraların İstanbul Eyüp'teki banka şubesinden çekildiğini tespit etti. Değişik kılıklarda banka içerisinde ve çevresinde önlem alan polis, Orhan Saka'yı parayı çekmek istediği sırada kıskıvrak yakaladı. Saka'nın verdiği bilgilerle çete liderlerinden Davut Ünal da Ümraniye'deki evinde gözaltına alındı. Değişik illerde görev yapan hâkim, savcı, doktor, öğretim üyesi, öğretmen ile birçok vatandaşı aynı yöntemle dolandırdıkları tespit edilen zanlıların, yaklaşık 1 milyon TL para topladığı tahmin ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *