Sağlık ve hayat sigortalılarınızı e-Devlet Kapısı’ndan sorgulayın

Sağlık ve hayat sigortalıları da ‘e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanmaya başlandı.

Sağlık ve hayat sigortalılarınızı e-Devlet Kapısı’ndan sorgulayın

Kullanıcıların trafik sigorta poliçelerini ‘e-Devlet Kapısı’ üzerinden sorgulayabilmesi ile başlayan entegrasyon süreci Sağlık ve Hayat Sigorta poliçeleri ile sürüyor.

TÜRKSAT tarafından yapılan açıklamada, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) ile Türksat A.Ş. tarafından 14 Mayıs 2013’de imzalanan “e-Devlet Kapısı’na Hizmet Entegrasyon Protokolü”ne göre sigorta işlem takiplerinin ‘e-Devlet Kapısı’ üzerinden yapılmaya başlandığı belirtildi.

Daha önce “Trafik Sigortası”, “Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası” ve “Tehlikeli Madde ve Tüpgaz Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası” poliçelerini e-Devlet Kapısı’ndan inceleyebilen kullanıcılar, artık Sağlık Sigortası ve Hayat Sigortası kapsamında kendilerine ait tüm poliçeleri görebiliyor.

2013 sonu itibariyle 19 milyon hayat sigortalısı ve 1.5 milyonun üzerinde sağlık sigortalısının olduğu Türkiye’de sigorta poliçe sorgulaması, mevcut sigortalıların sigorta sistemine olan güvenlerini artırırken, sigortalılık eğilimlerini de artırıyor.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ NADIL SORGULANIR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

34 − 27 =