Sabiha Gökçen’den yolcu rekoru

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, günlük yolcu sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına ulaştı. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 20 Haziran günü toplam 62 bin 135 yolcu giriş ve çıkış yaptı.

Sabiha Gökçen’den yolcu rekoruİstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu sayısında yeni bir rekora ulaştı. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 20 Haziran tarihinde toplam 62 bin 135 yolcu giriş ve çıkış yaptı. Aynı gün iniş ve kalkış yapan uçak sayısı ise 422 olarak gerçekleşti. Havalimanından bu yılın ilk 5 ayında toplam 6.4 milyon yolcu giriş-çıkış yapmış ve yolcu artışı geçen yılın ilk 5 ayına oranla yüzde 17 olarak gerçekleşmişti.

Yaz sezonunda Sabiha Gökçen’e olan talebin her geçen gün daha da arttığın belirtildiği açıklamada, “Halen havalimanımızdan yurt dışında 90, yurt içinde ise 33 olmak üzere toplam 123 noktaya, 47 yerli ve yabancı havayoluyla uçuşlar gerçekleştiriliyor. Amacımız yaz aylarında yaşanan bu yoğunlukta bizi tercih eden yolcularımıza en iyi hizmeti sunmak.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir