Rus'un parayla yiyemediğini, Türkler bedava yedi.. 20 ton

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, Rusya'ya tepki amacıyla belediye tarafından vatandaşlara 20 ton sebze ve meyve dağıtıldı.

rusya'ya tepki icin 20 ton dagittilar

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın Türk mallarını boykot etmesine karşılık "Yerli Malı Haftası" kapsamında belediye olarak 20 ton ton sebze ve meyve aldıklarını söyledi.

Tarhan, 7 çeşit sebze ve meyvenin 35 bin lira tutarında olduğunu ifade ederek, "Rusya ile son zamanlarda gelişen olaylarda ülkemizin mallarını almamasına karşılık biz de sebze halinden aldığımız sebze ve meyveleri vatandaşlarımıza bedava dağıtıyoruz.

Rusya'nın almadığı yaş sebze ve meyveleri Kadirli Belediyesi olarak alıp hem üreticilerimize destek olduk hem de vatandaşlarımızı sevindirdik. Rusya'nın ülkemize uyguladığı ambargoyu protesto ediyoruz. Herkesi yerli malı tüketmeye davet ediyorum" dedi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerince vatandaşlara 4 ton mandalina, 4 ton portakal, 3 ton domates, 3 ton soğan, 3 ton patates, 2 ton elma ve 1 ton salatalık dağıtıldı.

Kaynak : AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir