Rehabilitasyon Merkezinde kız çocukları Skandalı

Devletin kucağına sığınmış kız çocuklarını pis emellerine alet etmişler. Hem de İstanbul'un göbeğinde..


					rehabilitasyon merkezi ile ilgili urkutucu bilgiler ortaya cikti				İstanbul Taksim'de kapatılan Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili ürkütücü bilgiler ortaya çıktı.

Yargıya taşınan skandalda, bazı yurt görevlilerinin, küçük çocukları fuhuşa yönlendirdikleri iddia ediliyor.  

Taksim'deki bu bina devlete bağlı olarak faaliyet gösteren Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi'ydi. Ortaya çıkan korkunç skandaldan sonra kapatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede, bu merkezin müdürü, yardımcısı ve 14 çalışanı hakkında birbirinden ciddi suçlamalar var. 

Hazırlanan iddianamede bazı görevlilerin, yaşı küçük kızları kaçmaya teşvik ettikleri, para verdikleri ve gece kulüplerine gitmelerini sağladıkları belirtildi.

İddianamede, devlete sığınmış çocukların, bazı içkili mekanlardaki gayri ahlaki çarkın içine itildiği anlatılıyor. 11 küçük kızın fuhuş mağduru olduğu ifade ediliyor.

Genç kızların bakım ve güvenliğini sağlamakla görevli oldukları halde, çocukları bataklığa sevk eden 18 yurt görevlisi hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı", "Görevi Kötüye Kullanma" ve "Resmi Belgede sahtecilik" suçlarından 66 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir