Provokatörden şoke eden itiraf

ADANA’da Gezi Parkı protestocularının arasına karışıp, molotof kokteyli atarak olayları provoke etmek isteyen 18 yaşındaki O.Y., yakalanıp gözaltına alındı.

Provokatörden şoke eden itirafMerkez Seyhan İlçesi’ndeki Bülent Angın Bulvarı üzerinde dün akşam bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişilik grup, Gezi Parkı eylemcilerine destek vermek amacıyla gösteri yaptı. Eylem sakin bir şekilde sürerken, göstericilerin arasından çıkan yüzü maskeli O.Y., elindeki molotof kokteylini çakmak ile ateşlemeye çalıştı.

O.Y.’nin hareketlerini uzaktan izleyen sivil polisler, kalabalığa fark ettirmeden yanına yaklaştı. O.Y.’nin yakmaya çalıştığı molotof kokteylini elinden alıp, kullanılamaz hale getirdi. O.Y. gözaltına alınarak göstericilerin yanından uzaklaştırıldı.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen O.Y., yapılan sorgusunda, "Ailem beni yetiştirme yurduna terk etti. Yaşım 18 olunca yurttan ayrılmak zorunda kaldım. Anneme ve babama beni almalarını söyledim, ama kabul etmediler. Ben de onlara ders vermek için molotof atmayı planladım" diye ifade verdiği öğrenildi.

Polis olay ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.