PKK'dan komedi gibi ateşkes açıklaması

Türkiye'den Kuzey Irak'ta bulunan PKK kamplarına düzenlenen son dakika operasyonun ardından PKK'dan açıklama geldi.

pkk'dan operasyon icin kustah aciklama

Terör örgütü PKK'ya yakın haber kaynaklarının geçtiği bilgiye göre, PKK'nın askeri örgütlenmesi HPG hava bombardımanları ile ilgili açıklama yaparak ateşkesin anlamı kalmadığını açıkladı.

"ATEŞKES TEK TARAFLI OLARAK BİTİRİLDİ"

HPG'nin açıklaması şöyle: "Halk Savunma Merkez Komutanlığımızca ateşkesin TC devleti ve ordusu tarafından tek taraflı bitirildiği açıklanmıştı.

"25 TEMMUZ GECE YARISI YOĞUN BİR BOMBARDIMAN BAŞLAMIŞTIR"

''24 Temmuz gecesi saat 23:00 sularında işgalci Türk ordusuna ait çok sayıda savaş uçağı, Medya Savunma Alanlarımızdan başta Behdinan bölgesi olmak üzere yoğun bir bombardımana başlamıştır.

Yapılan yoğun bombardıman aralıksız bir şekilde devam ederken, 25 Temmuz gece yarısı 01:00'den itibaren de Kandil ve Xakurkê alanlarına da yoğun bir bombardıman başlamıştır.''

"ATEŞKESİN BİR ANLAMI KALMAMIŞTIR"

''Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla da ateşkesin bir anlamı kalmamıştır. Gerçekleşen yoğun bombardımanların sonuçları ve bu saldırının detayları en kısa zamanda halkımız ve kamuoyuna açıklanacaktır."

Bu mu sizin barış dediğiniz?

bu mu sizin baris dediginiz?

Terör örgütü PKK'dan yapılan açıklamada "Türk Devleti savaş ortamı oluşturmaya çalışıyor" ifadesi dikkat çekti. Oysa günlerdir PKK savaş ortamı oluşturmak için yapmadığını bırakmadı. 

Daha 7 Haziran seçiminin üzerinden saatler geçmemişti ki PKK'lı teröristler askere saldırmaya başladı.

İşte PKK'nın son günlerde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yaptığı terör eylemlerinin bir özeti:

DAĞLICA'DA ASKERE HAVANLI SALDIRI

Bölücü terör örgütü mensuplarının, Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesi’ne, makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulundu.

VAN'DA YOL KESTİ ARAÇ YAKTI

Genelkurmay Van’ın Çaldıran ilçesinde, üç adet TIR durdurularak yakıldığını, olay yerine gelen jandarmaya PKK militanları tarafından silahlı saldırıda bulunulduğunu açıkladı.

KARS'TA 13 ARACI ATEŞE VERDİ

Kars’ın Kağızman İlçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK, 13 aracı ateşe vererek yaktı.

LİCE'DE YOL KESTİ 3 ARACI YAKTI

PKK'lı bir grup Diyarbakır ile Lice arasında bağlantıyı sağlayan karayolunu akşam saatlerinde kesti. 3 aracı ateşe verdi.

CEYLANPINAR'DA 2 POLİS ŞEHİT EDİLDİ

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde görevli 2 polis birlikte kaldıkları evde başlarından kurşunlanarak öldürüldü.

DİYARBAKIR'DA 1 POLİSİ ŞEHİT ETTİ

Diyarbakır'da trafik kazası ihbarına giden trafik polislerine pusu kuruldu. Uzun namlulu silahlarla çapraz ateşe tutulan 2 polisten biri şehit oldu, diğeri ise ağır yaralandı.

KAYMAKAMLIK BİNASINA BOMBA

Batman’ın Kozluk ilçesinde kaymakamlık binasına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polis memuru ve bir bekçi hafif yaralandı.

DİYARBAKIR'DA 1 POLİSİ KAÇIRDI

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kontrolü yapan ve PKK'lı olduğu iddia edilen kişiler tarafından bir polis memuru kaçırıldı.

ŞIRNAK'TA 6 İŞ MAKİNASINI YAKTI, 15 İŞÇİYİ KAÇIRDI

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde termik santrale kömür çıkaran bir şantiyeyi basan bir grup PKK'lı terörist, 6 iş makinesini yaktıktan sonra 15 işçiyi kaçırdı.

7 HAZİRAN'DAN BU YANA TOPLAM

- 121 silahlı saldırı

- 15 adam kaçırma

- 17 haraç alma dahil 281 terör eylemi

- 3 polis 2 asker şehit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.