PKK, Kürtçe "REVİYA ROJE" yazıp leşini böyle gömüyor!

PKK örgütü, çatışmalarda öldürülen PKK teröristlerinin leşlerini, eğer mezar yaptılarsa böyle gömüyor..

İslam karşıtlığı bilinen PKK'lı terörist leşleri, müslümanlardan farklı bir yönde gömülüyor. Mezar taşlarında güneş sembolü ve REVİYA ROJE tazıyor.

Teröristlere orucu, namazı yasaklayıp, onları Zerdüştlük dinine yönlendiren PKK, son olarak İsveç'te ateşe tapılan Zerdüştlük Tapınağı açmıştı.

Kürtçe REVİYA ROJE ne demek?

Şimdi de PKK'lı teröristlerin, Müslümanlardan farklı bir yönde gömüldüğü ortaya çıktı. İşte bu şok gerçeği tüm çıplaklığı ile ortaya koyan o kare...

pkk-mezari

Fotoğraf, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki mezarlığa ait. PKK'lı teröristlere ait mezarlıktaki iki mezarın yönü diğerlerinden çok ama çok farklı.

1989'da güvenlik güçleri ile girilen çatışmada ölü ele geçirilen “Hacer” kod adlı PKK'lı Behiye Yasit ile Sanya Uran'ın Cizre Mezarlığı'nda, başları “Güneş”e çevrili bir şekilde gömülü oldukları görülüyor.

MEZAR TAŞINDA “GÜNEŞ” SEMBOLÜ

Teröristlerin mezar taşlarındaki “güneş” sembolü de dikkat çekiyor. Mezar taşlarında, Müslüman mezarlarından farklı olarak “El Fatiha” ifadesi yerinde “REVİYA ROJE” yani Güneşe doğru yazısı yer alıyor

MÜSLÜMANLARIN BAŞI DOĞU’YA, YÜZÜ KIBLEYE

Müslüman mezarları geleneksel olarak, Batı'dan Doğu'ya doğru hazırlanıyor ve cenazenin yüzü kıbleye çevrilerek defnediliyor. Hıristiyan ve Musevi mezarlarında ise mezar Kuzey-Güney doğrultusunda kazılıp cenazenin yüzü batıya çevriliyor.

Mezar taşına "EL FATİHA" yazıp cenazesini öyle defneden Müslüman kürt kardeşlerimize ne muıtlu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir