Philip Morris Türkiye’ye “Filo Güvenliği” ödülü

Philip Morris International’ın (PMI) dünya çapındaki iştiraklerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Filo Güvenliği Ödülleri”nde Philip Morris/Sabancı ilk üçteki yerini aldı.

Philip Morris Türkiye’ye “Filo Güvenliği” ödülü

Geniş araç filosu ile Türkiye’nin en büyük dağıtım organizasyonlarından birine sahip olan Philip Morris/Sabancı, trafik güvenliğini kurumsal sorumluluk anlayışı ile değerlendirerek, Eylül 2012’de kurum içerisinde Trafik Güvenliği kampanyasını başlatmış ve PMI’ın “Filo Güvenliği Ödülleri” sürecine dahil olmuştu. “Filo Güvenliği Ödülleri” kapsamında dünya genelindeki Philip Morris iştirakleri araç filo yapısından saha ekiplerinin gün içinde yaptığı kilometreye, farklı şehirler ve bölgesel zorluklardan hava koşulları ve trafik koşullarına varıncaya kadar detaylı bir şekilde incelendiler. İştirakler filo güvenliği ve kaza oranlarındaki iyileştirmeler kriterlerine göre değerlendirildi. Yapılan analizler sonucunda, Philip Morris/Sabancı dünya sıralamasında üçüncülük ödülüne layık görüldü. Philip Morris/Sabancı Genel Müdürü Sedat Müderrisoğlu “Filo Güvenliği Ödülü”nü PMI Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin King’in elinden aldı.
Kampanya nasıl yürütüldü
Trafik Güvenliği kampanyası ile güvenli sürüşün bir yaşam biçimi haline getirilmesi hedeflendi. Şirket içerisinde trafik güvenliği bilincini en üst seviyeye getirmek ve çalışanları doğru trafik davranışlarına teşvik etmek için düzenli eğitimler, bölgesel değerlendirmeler ve toplantılar gerçekleştirildi. “En Güvenli Bölge”, “Kazasız ve Cezasız Sürücü” gibi insiyatiflerle hem bireyler hem de ekipler motive edildi ve kampanyanın tüm Türkiye genelindeki organizasyona etkin bir şekilde yayılması sağlandı. Philip Morris/Sabancı yakın zamanda yakıt tasarrufu, defansif sürüş tekniklerine yönelik yaptığı kapsamlı çalışmalar ve etkin filo raporlama sistemleri sayesinde “Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Ödülü 2012” yarışmasında da ikincilik ödülü kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir