Pensilvanya'lının ihaneti için hesap günü yaklaşıyor

Başbakan Erdoğan'ın gündeminde yine paralel yapı vardı. Erdoğan "Bu ihanetin hepsinin hesabını soracağız. Talimat veren elebaşından da soracağız" dedi.

erdogan: elebasindan da hesap soracagiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir'de İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma töreninde konuştu. 

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

 • -Halkçıyız diyenler halkın derdini anlamadılar. Şu anda tüm hastaneleri tek çatı altında topladık. Artık özel sektör hastaneleri dahil SGK ile anlaşıyor, vatandaşa hizmet veriyor.
 • -İstediği eczaneden artık benim vatandaşım ilacını alabiliyor. Çünkü biz televizyona ekranlarından anlatılan değil, gerçek Kanuni'nin torunlarıyız. Bir sağlıklı nefese koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek direyete sahip ecdadın torunlarıyız.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN UYDU MÜJDESİ

 • -Türkiye 4A uydusuna kavuştu. yeni bir uydu yapılıyor. O da Nisan ayında uzaya fırlatılacak. 5. uydudan sonra kendi uydumuzu Ankara Kazan'da üreteceğiz. Millete ve gençliğe bu yakışır. Bu gençlik eli sopalı olmayacak.
 • - Başörtüsünden dolayı kızlarımız okulların kapısından atıldılar. Mücadelemizi sabırla yürüttük şimdi kızlarımız başörtüsüyle okullarına rahatlıkla giriyorlar. Daha da iyi olacak, bu ülkenin normalleşmesi lazım.
 • -Başörtülü ile başı açık olan kızlarımızı birbirinden ayırmaya çalışıyorlar. İnsanımız arasında ayrım yapmayacağız dedik. Bir olacağız, diri olacağız. İnsanımız arasında ayrım olmayacak dedik.
 • -Tek millet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı dedik. 'Tek Bayrak' dedik. Böyle anlamlı bir bayrağımız var. Bunun dışında bayrak telaffuz edenler bu ülkeye zarar verir. 'Tek vatan' dedik. Vatanın üzerinde operasyona asla müsade etmeyiz.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: RAHATSIZLAR

 • -Hükümet ne yapıyor, muhalefet ne yapıyor? Bunu bir karşılaştırmanızı istiyorum. 79 senede 6100 km yol yapılmış. Biz sadece 11 senede 17 000 km bölünmüş yol yaptık. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede enflasyon tek haneye düşer mi?
 • -Bakınız 3. Köprü yapılıyor, rahatsızlar. Şimdi Marmaray'ın güneyinde bir tüp geçit daha yapıyoruz. Rahatsızlar. Engellemelere rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız. Çevreci bir anlayışla yapacağız.

"PARALEL YAPININ ABLALARI SİZE GELEBİLİR..." 

 • -Paralel yapıdan kapınıza bazı ablalar gelebilir, onlara "Biz halimizden memnunuz. Sizin kendinize güveniniz varsa partinizi kurup öyle gelip" deyin. Bizim gündemimizde demokrasi, mili irade, kardeşlik ve sizler varsınız, onların gündeminde yıkmak var!
 • -Paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarını yere yatırıp tekmeliyor. Ey Paralel savcı sen benim iznim olmadan MİT'e müdahale edemezsin, operasyon yapamazsın!

"ELEBAŞINDAN DA HESAP SORACAĞIZ"

 • -Kim adına yapıyorlar, bunlar ortaya çıkacak.  Bunlara talimat veren elebaşından da soracağız. Talimatı kim verdi bunlara ortaya çıkacak.
 • -Buradan açık açık söylüyorum. Bu manşetlerle çarpışarak büyüdük. Bundan sonra asla boyun eğmeyeceğiz. Hangi manşeti atarsa atsınlar. Bu operasyonların karşısında geri adım atmayız, ellerinden geleni yapsınlar!

SON MANŞETİ MİLLET ATACAK

 • -Elinizden geleni yapın, heybenizde ne varsa çıkarın. Ama son manşeti 30 Mart'ta millet atacak. Siz atmayacaksınız, benim milletim atacak. 
 • -Bunların derdi Türkiye Cumhuriyeti değil, bunların derdi paralel yapı... Bu operasyonların darbe girişimlerinin hesabı sorulur. Sadece paralel yapıdan değil, siyasi partiler, sermayeden de sorulur.
 • -Düşünceniz, siyasi anlayışınız ne olursa olsun adalet için vicdanınızın sesini dinleyin. Bu operasyonların, darbe girişimlerinin hesabı sorulur. Bu paralel yapı, milletvekillerinin, işadamlarının, sanatçıların da kayıtlarını tutmuş. O kayıtlarla şantaj yapıyorlar.
 • -Buradan sanatçı ve iş adamlarına çağrı yapıyorum, şantaj tehdidine boyun eğmeyin. Kasetçilerin siyaseti dizayn etmesine ortak olmayın! Milletimiz adına paralel yapıyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz!
 • -Bu yapının mensubu olan kardeşlerimize sesleniyorum, abi ve abla dedikleriniz apaçık ihanet içindeler, ülkemize kast etmiştir. Her yolu meşru gören bu hainlere artık aranıza mesafe koyun.

BÖYLE BİR SAÇMALIK OLUR MU? 

Sevgili Peygamberimize yapılan, hakaret, saygısızlık ortada. Peygamberimiz Miraç'tan iniyor, bir kamyona biniyor. Bu nasıl bir anlayıştır. Dağıttılar bunlar. Sevgili Peygamberimiz, rüyada tweetleri iki katına artırın diyormuş. Uzaktan da bir ses geliyor, "Doğru diyor, siz de öyle yapın" Böyle saçmalık olur mu? Kimin çıkarlarına hizmet ettiğinizi düşürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir