Pek çok odada değişim ve dönüşüm var

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Türkiye’de ticaret ve sanayi odalarında yeni bir dönüşüm heyecanı yaşandığını belirterek, “Pek çok odada değişim ve dönüşüm var. Bunun olumlu istikamette olduğunu söylemek istiyorum” dedi.

Pek çok odada değişim ve dönüşüm var
Arınç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulunu ziyaret etti. 2 günlük Bursa programına BTSO'dan başlayan Arınç, “Geçtiğimiz günlerde bütün Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da BTSO’nun seçimleri vardı. Bu seçimlerde başkanlığa İbrahim Burkay çalışma arkadaşlarıyla birlikte seçildi. Seçimlerin yapılışı ve sonuçlar beni fazlasıyla mutlu etti. İlk ziyaretimde kendilerini yerlerinde tebrik etmeyi arzu ettim. Dün gelecektim, ama eski Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in eşleri rahmetli olmuştu. Başbakanımız hükümeti temsilen bana görev verdi. Ben de Isparta’ya gittim. BTSO, Türkiye için çok önemli bir oda. Arkadaşlarımız, vizyonlarını ve düşüncelerini ortaya koydular. Barışçı bir seçim kampanyası oldu. Kırılmadan, dökülmeden komitelerden seçilen arkadaşlarımız yönetime geçti. Parseker de meclis başkanlığı döneminde ticaret ve sanayi erbabı olarak güzel çalışmalar yaptı. Seçim kampanyasında iki aday yarıştılar. Kırıcı olmadılar. Bütün hedeflerini ortaya koydular. Yarışa katılan Parseker’e de teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’de ticaret ve sanayi odalarında yeni bir dönüşüm ve heyecan yaşandığını söyleyen Arınç, şöyle devam etti:

“İstanbul’da ise İbrahim Çağlar seçildi. Bugün kendilerini arayarak tebrik ettim. Pek çok odada değişim ve dönüşüm var. Bunun olumlu istikamette olduğunu söylemek istiyorum. TOBB’un büyük kongresi yapıldığında bu değişim ve dönüşüme uygun olarak yeni bir yapılanma ortaya çıkacaktır. Bunlar ticaret ve sanayide üreten, ihracat yapan güzel insanlarımızın gelecekleri ve çıkarları içindir. İbrahim Burkay’ı çok iyi tanıyorum. Bu işe layık olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarımıza güveniyoruz. Biz de onlara her konuda yardımcı olacağız" açıklamalarında bulundu.

GAZETECİLERİN SORULARINA ESPRİLİ CEVAP

Arınç, gazetecilerin sorularına, "Yarın bir basın toplantımız var. Bu akşam iyice düşünün taşının. Yarın sizlerle boğuşalım" diye karşılık verdi.
İbrahim Burkay ise, Bursa iş dünyası olarak yeni çalışma döneminde önemli projeleri hayata geçirmek için harekete geçtiklerini söyleyerek, “Bundan sonra işin zor tarafı başlıyor. Sizlerin destekleriyle Türkiye’nin önünü açacak birçok projeyi yapma imkanı bulacağız” dedi.

Arınç, Bursa Ticaret Borsası seçimlerinde başkanlığa seçilen Özer Matlı’yı da tebrik etti. Burkay, Arınç’a çini vazo hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir