Patronlarına siyah çelenk

Rusya’da 11 aydır hapis tutulan firma sahibi Mevlüt Bulut’un ailesi ve çalışanları, ülkenin Ankara Büyükelçiliği’ne 11 adet siyah çelenk bıraktı.

Patronlarına siyah çelenk

Rus Büyükelçiliği önünde toplanan Bulut’un yakınları ve çalışanları adına, kardeşi Mustafa Bulut bir açıklama yaptı. Mevlüt Bulut’un Rusya Federasyonu Krasnadar eyaletinde 25.09.2012 tarihinde gözaltına alındığını ve hala tutuklu olduğunu belirten Bulut, tahliyesi için yaptıkları tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını kaydetti. Rusya’da bulunan Türk temsilciliklerinin konuyla ilgilenmediğini iddia eden Bulut, ağabeyine isnat edilen suçların hiçbir delil ve belgeyle desteklenmediğini öne sürdü. Yapılan muamele nedeniyle Rusya’ya yaş meyve-sebze ihracatı yapan tüm Türk iş adamlarına gözdağı vererek, Türkleri bu sektörden çıkarmanın amaçlandığını söyleyen Bulut, "Hiçbir hukuki delile dayanmayan asılsız suçlama nedeniyle 1 yıla yakın süredir Rusya’da tutukludur. Haksız ve hukuka aykırı tutukluluk hali nedeniyle kendisi, ailesi, 4 çocuğu, binlerce çalışanı perişan olmuştur. Şimdi devletimizin Mevlüt Bulut’a kol kanat germe zamanıdır. Sonuç olarak zaman kaybetmeksizin devletimizin müdahil olmasını, Mevlüt Bulut’un ivedilikle tahliyesi sağlanarak, ülkesine iadesinin sağlanmasını arz ve talep ederiz" ifadesini kullandı.

Eylem sırasında Mevlüt Bulut’un annesi Perihan Bulut (76), gözyaşlarına boğuldu. Perihan Bulut, "Çocuklarıyla görüştürmüyorlar. Ben bile gidiyorum yanına, asker önüme geçiyor görmeyeyim diye” şeklinde konuştu. Bulut’un tutuklu kaldığı 11 ayı temsil eden 11 siyah çelenk bırakılmasın ardından grup olaysız dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir