Özel Harekat Timi operasyon için adliyeye girdi

Mehmet Selim Kiraz rehin alınmasının ardından özel harekat timi Çağlayan Adliye’sine girdi. Timler operasyon için elleri tetikte bekliyor

ozel harekat timi operasyon icin tetikteAdliye giriş-çıkışlara kapatılırken, Kiraz'ın odasının bulunduğu 6. kat boşaltıldı. Alt ve üst katlarda yoğun güvenlik önlemi alındı.

Terörle Mücadele ve Özel Harekat şube müdürlüklerine bağlı ekipler ile müzakere timi, adliyeye geldi. Adliyenin dışında hakim noktalara da keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan da adliyeye geldi.

Adliye önünde, Olay Yeri İnceleme ve Çevik Kuvvet şube müdürlükleri ile itfaiye ve sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor.

GAZETECİLER UZAKLAŞTIRILDI

Adliyenin A kapısı önündeki basın mensupları, pencereden silahla ateş açılması ihtimaline karşı buradan uzaklaştırıldı.

VALİLİKTEN TALİMAT

İstanbul Valiliği Çağlayan Adliyesi'nin, özel harekat ekipleri hariç, tamamen boşaltılması talimatını verdi. Adliyede görevli personel dışarı çıkartılırken, tüm katların boşaltıldığı görüldü. Adliyedeki kreşte bulunan çocuklar da aileleri tarafından alındı.

POLİSTEN EYLEMCİYE MÜDAHALE

Bu arada, adliye önünde "Berkin Elvan ölümsüzdür" sloganları atan bir kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, adliyedeki polis noktasına götürüldü.

Öte yandan, özel kıyafetli bomba uzmanı ekipler de adliyeye geldi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

82 − 78 =