Otomobiline çarpan kişinin evini 4 kez kurşunladı

Adana'da bir şahıs 1.5 yıl önce otomobiline çarparak hasar veren otomobilin sürücüsünün evini tam 4 kez kurşunladı.

Otomobiline çarpan kişinin evini 4 kez kurşunladı

İnanç, 'Adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuksuz yargılanırken, Şaban Kaya ölüm korkusuyla yaşadıklarını söyledi.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Sarıhamzalı Mahallesi'nde oturan kamyon şoförü 2 çocuk babası Ş. Kaya, eşi 26 yaşındaki F. Kaya ile birlikte yaklaşık 1.5 yıl önce otomobiliyle giderken, tali yoldan çıkan Haşim İnanç'ın otomobiline çarptı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Ş. Kaya ile aynı sokakta oturan H. İnanç hakkında kaza tutanağı tutulup, her iki sürücüye de ceza yazıldı.

Evine dönen Ş. Kaya, sokakta ailesi ile sohbet ederken yanlarına gelen H. İnanç, üzerlerine kurşun yağdırdı. Ş. Kaya ile eşi F. Kaya yaralandı. Hastanede tedaviye alınan Kaya çifti, kendilerine ateş eden kişinin trafik kazası yaptıkları H. İnanç olduğunu söyledi.

Yakalanan İnanç, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, hakkında Adana 14'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde silahla adam yaralamak suçundan dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında hakim, görevsizlik kararı vererek dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi. H. İnanç bu olaydan sonra aralıklarla 2 kez daha Kaya Ailesi'nin oturduğu evi kurşunladı. Aile her saldırının ardından şikayetçi oldu.

4'ÜNCÜ KEZ SALDIRDI

Olayla ilgili dava 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne düşerken, Haşim İnanç dün akşam saatlerinde tekrar Ş. Kaya'nın evine gelip, kurşun yağdırdı. Evin camları kırıldı, duvarları kurşun delikleri ile doldu. Saldırılardan şans eseri yara almadan kurtulan aile bir kez daha şikayetçi oldu.

ÖLÜM KORKUSUYLA YAŞIYORUZ

H. İnanç hakkında yakalama kararı çıkartılırken, evindeki kurşun deliklerini gösteren Ş. Kaya şunları anlattı.

Aynı sokakta oturduğumuz komşumuz olan bu kişi evimizi 4 kez kurşunladı hala elini kolunu sallayarak geziyor. 'Bu iş kan davasına döndü' diye haber gönderip, tehdit ediyor. Evi bize 500 metre mesafede, sürekli ihbar ediyoruz ama bir türlü yakalanamıyor.

Ölüm ile burun buruna yaşamak zorunda kalıyoruz. Bize sahip çıkın. Bu kişi evimizi 4 kez kurşunladı hala elini kolunu sallayarak geziyor. Tutuklanması için benim eşimin ya da çocuklarımın ölmesi mi gerekiyor. Her sabah ölmediğimiz için dua ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir