Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bin 64 personel istihdam edecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarına Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS B grubu (açıktan atama) yoluyla alınacak personel listesi açıklandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bin 64 personel istihdam edecekOrman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına toplam bin 64 personel alınacak, müracaatlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) yapılacak. Adaylar, ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kılavuza bakarak detaylı branş şartlarına göre tercih işlemlerini yine ÖSYM'ye yapacaklar ve ona göre yerleştirilecek. Öte yandan, bakanlığa uzman yardımcısı ve bağlı kuruluşu Orman Genel Müdürlüğü'ne de orman muhafaza memuru alınacak, konuyla ilgili ayrıca açıklama yapılacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bakanlığının yetişmiş ve tecrübeli personeliyle büyük hizmetlere imza attığını ve dünya çapında kendi alanında önemli bir yer edindiğini belirtti. Eroğlu, bütün adaylara başarı, sağlık ve mutluluklar dileyerek, "Bakanlığımıza ait kadroları tercih etmeniz Orman ve Su İşleri mensuplarını mutlu kılacaktır" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir