Öcalan'lar birbirine düştü, duyunca çılgına döndü

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, HDP’nin yeğeni Dilek Öcalan’ı Şanlıurfa’dan aday göstermesine tepki gösterdi. Öcalan, “Dilek Öcalan’ın aday olmasına karşıyım. Dilek önce emek versin, ondan sonra hak ettiği yere gelsin. Ağabeyim böyle bir şey istemedi, istemez” dedi.

ocalan ailesi birbirine dustuPKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, HDP’nin yeğeni Dilek Öcalan’ı Şanlıurfa’da ikinci sırada aday göstermesine tepki gösterdi. Yeğeninin milletvekili adayı olduğunu tarlada çalışırken öğrendiğini ve şoke olduğunu belirten Mehmet Öcalan, “Dilek önce emek versin, ondan sonra hak ettiği yere gelsin” dedi.

6 aydır İmralı Cezaevi’ndeki ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşemediğini belirten Mehmet Öcalan, “Listelerin hazırlanmasından önce adaya gittiğimde bana; ‘Seçimlerde kim sizi temsil edecekse onu tercih edin. Demokrasi ve özgürlüğü ileri götüren kişileri tercih edin’ tavsiyelerinde bulunmuştu” dedi. Yeğeni Dilek Öcalan’ın HDP’den milletvekili adayı olmasının Abdullah Öcalan’ın tercihi olmadığını öne süren Mehmet Öcalan, “Dilek Öcalan’ın aday olmasını HDP ve DTK yapmıştır. Abdullah Öcalan demokratik siyası bir mücadele veriyor ve kimseye ihtiyacı yoktur” dedi.

Yeğeninin aday olduğunu çalıştığı tarlada öğrendiğini de anlatan Mehmet Öcalan, “Adaylığından haberimiz yoktu ve bu durumu bizden gizlemeleri doğru değil. Dilek önce emek versin, ondan sonra hak ettiği yere gelsin” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir