O olayda koruma silahını yere düşürmüş!

Başbakanlık'ta beş gün önce kendine canlı bomba süsü veren vatandaşın yaptığı eylemde güvenlik açısından bazı aksaklıkların yaşandığı ortaya çıktı.

O olayda koruma silahını yere düşürmüş!

Başbakanlık Merkez Binası'nın bulunduğu sokakta cam macunu ve kablolarla hazırladığı düzenekle kendine canlı bomba süsü veren T.B.'nin yaptığı eylem sırasında güvenlik açısından bazı aksaklıkların yaşandığı ortaya çıktı.

T.B.'ye "dur" ihtarı yapan koruma polisinin silahını çektiği sırada yere düşürdü. Polislerin, yere yattıktan sonra üzerinde düzenek olduğu tespit edilmesinin ardından T.B.'ye yaklaşık 3 dakika müdahale etmiyor. Olayın meydana geldiği caddede ise trafik yaklaşık 25 dakika sonra araç ve yaya trafiğine kapatılıyor. Bu gelişmeler "güvenlik zafiyeti mi var?" eleştirilerine neden oldu.

T.B. isimli hamur sanatçısı kredi kartı borcu nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle Başbakanlık Merkez Binası önünde eylem yapmıştı. T.B. eylemden 5 dakika önce ankesörlü telefondan 155'i arayarak kendini ihbar etmiş ve eşkali hakkında bilgi vermişti.

Havaya ateş etti

Bir koruma memuru, T.B.'ye "dur" ihtarında bulunuyor. T.B. polisin bu ihtarına uymayarak yoluna devam etmek istiyor. Koruma memuru bunun üzerine silahını çekiyor. Ancak koruma memuru silahını çektiği sırada yere düşürüyor, koruma daha sonra silahını yerden alıyor. Koruma memuru silahını doğrulttuğu T.B.'ye yere yatmasını söylüyor. Koruma, T.B.'nin yere yatmaması üzerine silahıyla havaya bir el ateş ediyor. Bunun üzerine panikleyen T.B. saat 12.01'de yüzüstü şekilde yere yatıyor. Korumalar bunun üzerine T.B.'nin üzerine çullanarak etkisiz hale getiriyor. Üzerinde bomba düzeneğini gören polisler bomba uzmanını çağırıyor. T.B. bu süre içinde geçen 3 dakikalık zaman diliminde müdahale edilmeden yerde yatıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *