Nutella'ya sürpriz talip

İsviçreli gıda grubu Nestle, Nutella'nın üreticisi en büyük rakibi İtalyan Ferrero markasını satın almak için teklifte bulunduğu iddia edildi.

Nutella'ya sürpriz talip

İtalyan La Repubblica Gazetesi'nde yer alan habere göre, Nestle, sürülebilir çukulata markası Nutella'nın üreticisi Ferrero'yu satın almak için teklif yaptı.

Kaynak belirtilmeyen haberde, 2012 yılında 8.3 milyar dolar ciro elde eden Nestle ile 7.8 milyar dolar cirolu Ferrero'nun satış görüşmelerini büyük bir gizlilk içerisinde yürüttükleri ifade edildi.

Nutella'nın yanı sıra Kinder, Ferrero Rocher gibi pek çok ürünü de yelpazesinde bulunduran Ferrero markası, Nestle'nin en büyük rakibi olarak biliniyor.

Her ne kadar şirket CEO'su Giovanni Ferrero, satış görüşmelerinin gerçekleştiği haberini yalanlasa da, pek çok İtalyan bankasının durumdan haberdar olduğu ve konunun gizli tutulması için açıklama yapmaktan kaçındıkları belirtildi.

İsmi açıklanmayan bazı kaynaklar, Ferrero'nın satış fikrine sıcak baktığı söylerken, bazılarıysa, ailenin kontrolü elinden bırakmaya niyeti olmadığını ifade etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *