Normalleşme başlayınca Talepler de patladı...

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde 1 Haziran'dan itibaren kademeli normalleşme süreciyle başlayan düğünler, gelinlik ve çeyiz sektörünü hareketlendirdi. Gelinlik fiyatları 220 bin TL'ye kadar çıkarken, gelinlikçilerdeki yoğunluk artmaya devam ediyor.

Geçen seneden ertelenen düğünlerin de etkisiyle son yılların en yoğun günlerini yaşayan İstanbul Kadıköy'deki bir gelinlik mağazası, müşterilerinin taleplerine yetişmeye çalışıyor. Kadıköy'deki gelinlik mağazasının satış müdürü TÜLAY ŞALLI, tam kapanmanın ardından kademeli normalleşmeyle satışlarının büyük oranda arttığını söyledi.

Düğünlerin başlamasıyla gelin adaylarının heyecanla mağazaya geldiğini belirten ŞALLI, "Gelinliğinin yetişmeyeceğini düşünerek gelenler var. 17 günlük tam kapanma sürecinde tercih edeceği gelinlik için ince eleyip sık dokuyan gelinlerimiz artık çok bilinçli. " dedi.

Düğün harekâtı! Bu yaz rekor var...

TÜLAY ŞALLI, bu sene 1 milyon civarında düğün yapılacağının tahmin edildiğini anlatarak, "Gelinlerimizden geç kalmadan mağazamızı ziyaret etmelerini istiyoruz. Burada stil danışmanlarımızla güzel bir şekilde denemelerimizi yapıyoruz ve ardından hayallerindeki gelinliği hazırlayıp teslim ediyoruz." diye konuştu.

TESLİMAT SÜRESİNİ KISALTMAK ZORUNDA KALDILAR

TÜLAY ŞALLI, yaşanan hareketlilikten dolayı teslimatları da hızlandırdıklarını bildirdi. Teslimat süresini kısaltmak zorunda kaldıklarını dile getiren ŞALLI, şunları kaydetti:

"Eskiden uzun bir süre söyleyebilirdim ama şu anda gerçekten çok sıkıştığı için 1 ya da 3 ay arasında gelinliklerini alabiliyorlar. Ancak tabii çok özel tasarımlar olunca bunlar için 6 ay gibi bir süre talep ediyoruz çünkü el işlemesi gelinliklerimiz de oluyor. Şu anda acil düğünler yapıldığı için teslim sürelerini 1 haftaya kadar indirdik.

Tercihler genellikle sadelikten yana oluyor.. Bir-çok gelin nikah kıyafeti olarak gelinlik arayışında
Düğünler içinse çok gösterişli balo tipi modelleri tercih ediyorlar.

Ayrıca her bütçeye hitap eden piyasanın en kaliteli el özelliklerinden oluşan gelinliklerini satiyoruz. Bu süreçte personel ve mesai saatlerimizi artırdık. Gece gündüz demeden güzel gelinliklerin çalışmalarını yapıyoruz. Bu sene gelinlerin genellikle iki tercihi var. Biri sadelikten yana gelinler çünkü pandemiden dolayı daha az insanla yapılan küçük törenler, gelinlerimizi biraz daha sadeliğe itmeye başladı. Bunun dışında iki gelinlik tercih edip yine hayallerini süsleyen masalsı prenses gelinlikleriyle de düğünlerini gerçekleştirebiliyorlar."

TÜLAY ŞALLI, gelinlik fiyatlarının 5 bin liradan başlayıp 70 bin liraya ve hatta 220 bin liraya kadar çıkabildiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir