Nihat Özdemir: Tek başına gazete yetmez

Akşam Gazetesi, Skyturk 360, Alem Dergisi ve Alem FM'i satın alan ortaklardan biri olan Nihat Özdemir, "Tek başına televizyon ya da gazete almak anlamsızdı o yüzden bu dört kuruluşu tereddütsüz aldık" dedi.

Nihat Özdemir: Tek başına gazete yetmez

TMSF ’nin Çukurova Grubu’nun borçlarından dolayı el koyduğu Akşam Gazetesi, Skyturk 360, Alem FM ve Alem Dergisini 60 milyon dolara Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satıldı.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir , tek başına gazetenin ya da bir haber kanalının çok bir şey ifade etmediğini ancak bir gazete ve bir haber kanalı olunca daha anlamlı olacağını düşünerek tereddüt etmeden bu dört kuruluşu aldıklarını anlattı.

Akşam, Alem FM ve SKY için biçilen 60 milyon doların, çok düşük bir rakam olduğu iddialarına ise Nihat Özdemir, “Valla bana çok pahalı geliyor” karşılığını verdi.

Girdikleri her sektörde iyi bir yere gelme hedefiyle hareket ettiklerini belirten Özdemir, medya sektöründe de bu yayınları en iyi yere getirmeye çalışacaklarını ifade etti. “Medyada dostlarımız, arkadaşlarımız var. Görsel ve işitsel olarak medyaya yakınız. Şimdi daha da yakınlaştık. İnşallah başarılı oluruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir