Nasrallah'ın iki kelimesi İsrail'i hoplattı

İsrail'in Hizbullah'a yönelik hava operasyonuna örgütün lideri Nasrallah'tan çok sert yanıt geldi.

nasrallah'tan israil'e iki kelimelik tehditNasrallah İsrail'i iki kelime ile tehdit etti ve "Sığınaklarınızı hazırlayın" dedi.

El Alem televizyonunun haberine göre Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah İsraillilere hitaben verdiği iki kelimelik mesajında “Sığınaklarınızı hazırlayın” dedi. Başka herhangi bir açıklama yapılmaksızın Arapça ve İbranice olarak verilen mesaja el-Menar televizyonunun sitesinde yer verildiği bildirildi.

İsrail’in geçtiğimiz Pazar günü Suriye’de Hizbullah’a yönelik saldırısı aralarında Hizbullah militanı İmad Mugniye’nin de olduğu 6 Hizbullah üyesi öldürülmüştü. Yine aynı saldırıda İranlı komutan General Muhammed Ali Allahdedi de hayatını kaybetmişti.

İSRAİL "DEMİR KUBBE" BATARYALARINI HAZIRLADI 

İsrail ordusunun, "Demir Kubbe" (Iron Dome) adını verdiği füze savunma sistemi bataryalarından bir kısmını Lübnan sınırına kaydırdığı bildirildi. İsrail ordu sözcülüğü, taşınan batarya sayısı ve gittiği yer hakkında basına detaylı bilgi vermemekle beraber, bazı bataryaların kuzey sınırına doğru hareket ettirildiğini doğruladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *