Murat Ülker, en büyük hedefini açıkladı

Yıldız Holding, dünyanın altıncı büyük bisküvi üreticisi United Biscuits’i satın alarak dünya üçüncüsü oldu.

Murat Ülker, en büyük hedefini açıkladı

Son altı yılda dünyanın premium çikolata markalarından Godiva’yı ve ABD’nin köklü şekerleme şirketi DeMet’s’i bünyesine katan Yıldız Holding, en büyük adımını United Biscuits ile attı. Yıldız Holding, bir süredir satışta olan İngiliz bisküvi ve atıştırmalık şirketi United Biscuits ile alım anlaşması imzaladı.
YILDIZ, YENİ PAZARLARA AÇILDIYıldız Holding, United Biscuits’in lider konumda olduğu İngiltere’nin yanı sıra, Afrika ülkeleri ve Hindistan ile, Fransa, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerindeki pazar payını artırma fırsatı elde etti.
PİYASANIN YENİ GÜCÜUnited Biscuits ise, Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Amerika, Çin ve Japonya gibi Yıldız Holding’in bulunduğu pazarlarda büyüme şansı kazandı. Ayrıca her iki şirket, Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme tecrübe ve bilgi birikimlerini birleştirerek rekabet avantajını güçlendirecek.
UNITED BISCUITS VE YILDIZ HOLDİNG

"DÜNYANIN BİRİNCİSİ OLMAYA ADAYIZ"
Yıldız Holding patronu Murat Ülker, dev satın alma ile ilgili ilk kez konuştu, "Nasıl ki en baştan başlayıp Türkiye birincisi olmuşsak şimdi dünyanın üçüncüsü olmaya hazırız. Tabii ki, dünyanın birincisi olmaya da adayız." dedi.RAKAMLARLA YILDIZ HOLDİNG
İşte Murat Ülker'in açıklamalarının satır başları;
"SEKTÖRÜMÜZ VE MEMLEKETİMİZ İÇİN GÜZEL OLDU"
"Dünden beri sizleri biraz meşgul ettik ama, Takdir edersiniz ki, bu haber sadece şirketimizle ilgili değildi. Sektörümüz ve memleketimiz için de güzel oldu. Dün imza atıp İstanbul’a dönerken, aklımda babam vardı. Bana bir hikaye anlatmıştı.
"BABAM TÜRKİYE'DEN DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ ÇIKARDI"
Amcamla birlikte Ülker’i kurduklarında,  “Doğru mu yaptım” acaba diye içinden geçirmiş…Allah ona ve amcama rahmet eylesin. Sevgili babam o kadar doğru yaptı ki; Türkiye’den bir dünya üçüncüsü şirket çıkardı."PARAYLA DEĞİL TECRÜBEMİZLE ALDIK"
Çünkü bu bina onun attığı sağlam temellerden yükseldi. Derim ki; United Biscuits’i sermayemizle aldık sanmayın, bu 184 yıllık şirketi, 70 yıllık tecrübemiz aldı."EN DOĞRUYU YAPALIM İSTEDİK"
Bu yatırımı yaparken, ölçtük, biçtik, Rakamları kuyumcu titizliği ile inceledik. Fabrikaları gezdik, Afrikaya’ya Nijerya’ya gittik, Hindistan’a baktık. Londra filan, günler, geceler toplantılar yaptık, araştırdık. Niye? Çünkü; en doğruyu yapalım istedik.ÜLKER'İN YENİ HEDEFİ
Rakamlar ve araştırmalar, raporlar filan hepsi bir yana. Diyeyim ki, en son kararı ‘Bisküvici içgüdülerimiz' verdi. Çünkü biz bisküvinin ustasıyız. Çünkü bize, büyük bir iş disiplini miras kalmış. Çünkü çalışmakla başarabileceğimizi görmüşüz. Çünkü; Nasıl ki en baştan başlayıp Türkiye birincisi olmuşsak şimdi dünyanın üçüncüsü olmaya hazırız. Tabii ki, dünyanın birincisi olmaya da adayız."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *