Muhtar maaşları düzenlemesi seçim öncesi bitecek

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, muhtar maaşları ile ilgili düzenlemenin yerel seçimlere kadar hayata geçirilebileceğini söyledi.

Muhtar maaşları düzenlemesi seçim öncesi bitecekİsmail Aydın, beraberinde AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Neşet Çağlayan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti. Burada Muhtarlar Derneği Başkanı Kadri Güler ve yöneticilerin yanı sıra diğer mahalle ve köy muhtarları tarafından ağırlanan Aydın, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

Topselvi Mahallesi muhtarı Halil Genç'in doğalgaz beklentisi içinde olduklarını söylemesi üzerine Milletvekili Aydın, Armagaz'ın Orhangazi'deki 5 yıllık yatırım döneminin sona erdiğini hatırlattı. Aydın, şunları kaydetti: "Armagaz yatırım dönemini tamamladı. Doğalgaz dağıtım işi 20 yıllığına bu firmaya verilmişti. Şimdi Armagaz yeni bir fizibilite çalışmasına başlamış durumda. Bu çalışma kapsamında Topselvi Mahallesi de var. Burası ile ilgili çalışmasını da tamamlamış durumda. Fizibilite çalışması Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'na (EPDK) sunulacak. Kurul nihai kararını verdikten sonra firma Topselvi Mahallesini de yatırım kapsamına almış olacak."

İsmail Aydın, son günlerde yaşanan Gezi Parkı olayları konusunda da herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir