Moody's Mısır'daki darbeye güvenmedi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Mısır'ın "Caa1" olan devlet tahvili kredi notunu ve notun negatif olan görünümü teyit etti.

Moody's Mısır'daki darbeye güvenmedi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, bugün Mısır'ın "Caa1" olan devlet tahvili kredi notunu teyit etti ve notun negatif görünümü korundu.
Moody's Mısır'ın ülke notuna ilişkin açıklamasında, Mısır'ın notunu teyit etme sebeplerini, "Ülkenin likiditesine Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapılan 12 milyar dolarlık yardımın etkili olması", "geçici hükümetin demokratik yönetime geçişinin 2014'ün başlarında olması beklentisi" ve "hükümetin borç finansman maliyetlerinin 'devrim' sonrasının altında olması" şeklinde sıraladı.Açıklamaya göre, ülkenin Caa1 kredi notuyla negatif görünümde tutulmaya devam etmesinde, ülkenin önündeki önemli ekonomik ve siyasi zorluklar etkili oldu. Mısır'ın B3 döviz tavanı, Caa2 yabancı para mevduat tavanı ve Ba3 yerel para birimi cinsinden tahvil tavanı, devlet tahvili kredi notunun teyit edilmesinden etkilenmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir