MHP'li Vural, miting alanını inceledi

MHP Grup Başkanvekli Oktay Vural, yarın partisinin gerçekleştireceği miting öncesi Kazlıçeşme Meydanı’nda basın toplantısı yaptı. Vural, demokratikleşme paketi nedeniyle hükümete eleştirilerde bulundu.

MHP'li Vural, miting alanını inceledi

Oktay Vural, yarın yapılacak miting öncesi Kazlıçeşme Meydanı’nda incelemelerde bulunarak basın açıklaması yaptı. Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketi üzerinden hükümete ağır eleştirilerde bulundu. Paketin demokrasiyle ilgili olmadığını savunan Vural, “Her şeyden önce demokrasiyi pakete sığdıranların demokrasiyi paketleyerek gönderenlerin aslında yönetim anlayışının sorgulanması gerekir. Bugün Türkiye’de asıl AKP’nin demokratikleşmesi için bir pakete ihtiyaç vardır. Öncelikli yapılması gereken AKP yönetim zihniyetinin demokratikleşmesidir.” diye konuştu.

Oktay Vural, demokratikleşme paketiyle Kürt kökenlilerle Alevilerin azınlık durumuna düşürülmek istendiğini iddia etti. Vural, kimlerin azınlık olduğunun Lozan Barış Antlaşması’yla belirlendiğini ifade etti. Gezi olaylarına da değinen Oktay Vural, hükümetin tutumunu eleştirdi. Vural, “İstanbul’da Gezi Parkı ekseninde bir yeşile sahip çıkmak isteyen insanlara karşı kullandığı orantısız güçle aslında demokratik ve barışçıl eylemlere nasıl müdahil olduğunu ortaya koymaktadır. Bugün bu müdahaleler ekseninde toplumsal muhalefeti sindirmek ve marjinalleştirmek amacıyla şiddet sarmalına sokan bir tuzak içerisine sokulduğu gayet açık ve nettir. AKP bu şekildeki çatışmalarla ve gerilimlerle kendine yeni seçmen konsolidasyonu yapmaktadır.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, yarınki miting için meydanda hazırlıklar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 18 = 22