Meslektaşları protestocu pilotu savundu

Kaçırılan pilot arkadaşlarının serbest bırakılması için THY Beyrut uçağını terk eden kaptan pilota meslektaşları sahip çıktı. THY Kaptan Pilotu Ayhan Günal, “Arkadaşımızın yaptığı eylem sadece kişisel bir tepkidir” dedi.

Meslektaşları protestocu pilotu savundu

Yaklaşan Hava İş Sendikası yönetim seçimleri öncesi seçimde iddialı bir ekip olan Gökkuşağı Hareketi basın toplantısı düzenleyerek Beyrut'ta kaçırılan Türk Hava Yolları pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağça için üyelerine ve THY çalışanlarına siyah kurdele takmaları çağrısında bulundu. Gökkuşağı Hareketi üyelerinden olay kaptan pilot Ayhan Günol ise basın mensuplarının kaçırılan meslektaşları için ne düşündüklerini sorması üzerine yaşadıklarını anlattı. Günal söze geçtiğimiz gece İstanbul-Beyrut seferi sırasında kokpiti terk ederek eylem yapan meslektaşıyla başladı. Günal, “Önceki gece gerçekleşen olay kişisel bir tepkidir. Ben arkadaşımla konuştuğumda ‘Ben bunu önceden planlamadım. Hiçbir şey düşünmedim. Oraya gittiğimde bazı şeyler gücüme gitti. Bu yüzden uçmaktan vazgeçtim' diyerek durumu anlattı. Ben sivil toplum örgütlerinin kişilerin önüne geçerek bazı hamleler yapması gerektiğine inanıyorum” dedi.
TALPA HAREKETE GEÇMELİ
TALPA ve diğer meslek örgütlerinin kaçırılma olayına duyarsız kaldıklarını iddia eden Günal, “Aramızda Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneğimiz TALPA'ye tepki var. Bu konuda TALPA'nın harekete geçerek birliktelik sağlamasını, bize öncülük etmesini bekliyoruz. İşte bu gerçekleşmediği için, Beyrut uçağındaki kaptan arkadaşımız böyle bireysel hareketlere giriyor. Kişisel olarak herkesin beklentisi orada nasıl yaşadığını bilmediğimiz arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bir şekilde hissettirmek. Sivil toplum örgütleri gerçekten sivil toplum örgütleriyse kişilerin önünde hareket etmeli” diye konuştu. Cemil Yıldız'ın haberi...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *