Mehmet Ali Şahin'den Türköne'ye soru işareti

AK Parti'den Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne'ye gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in Türköne'ye yaptığı gönderme ise kafalarda soru işaretine sebep oldu.

mehmet ali sahin'den turkone'ye ilginc gonderme

Mümtaz'er Türköne'nin katıldığı bir televizyon programında Ak Parti'nin kapatılması fikrini savunan sözleri, gündemdeki sıcaklığını korurken Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Zaman gazetesi yazarına yönelik imasında ne demek istediği tartışma konusu oldu.

TÜRKÖNE'YE AHMET TURAN ALKAN GÖNDERMESİ

Türköne'nin sözlerine değerlendiren AK Partili Şahin, Türköne için 'Sayın Mümtaz'er Türköne televizyon progamına çıkmadan önce ya merdivenlerde ya da asansörde çalıştığı gazeteden arkadaşı olan Ahmet Turan Alkan'ın oğlu ile karşılaşmış olabilir. Onu görünce moralinin bozulduğunu tahmin ediyorum ve Türköne'nin bu moral bozukluğuyla bugün tartışma konusu olan o talihsiz açıklamayı yaptığını, düşünüyorum, dedi.

"PARTİ KAPATMANIN YANLIŞ OLDUĞUNU EN ÇOK TÜRKÖNE SAVUNUYORDU"

Yakın bir zamana kadar başta bireysel özgürlükler olmak üzere kollektif özgürlükleri savunan Sayın Mümtaz'er Türköne'nin bugün siyasi parti kapatmaktan bahsetmesinin sağlıklı olmadığını düşünen Şahin, parti kapatmanın yanlış bir durum olduğunu ve bu fikri eleştiren başında Türköne'nin olduğunu da hatırlattı.

Türkiye'nin artık eski kalıntılarını ortadan kaldırdığının vurgusunu yapan Şahin "Yeni Türkiye"nin bireysel özgürlüklerle birlikte, özellikle siyasi özgürlükler alanını genişletmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir