Manisa'da doktora bıçaklı saldırı girişimi

Manisa'nın Salihli ilçesinde aile hekimine yeşil reçeteli ilacını yazdıramayan kişi, doktora bıçaklı saldırı girişiminde bulundu.

Manisa'da doktora bıçaklı saldırı girişimi

Edinilen bilgiye göre, A.S, yeşil reçete ile alınan bir ilacı Salihli'de Mithatpaşa Mahallesi'ndeki 4 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimi A.Y'ye yazdırmak istedi. Doktordan olumsuz yanıt alan A.S, ayrıldığı merkeze yarım saat sonra yeniden gelerek bu kez doktor M.A. ile tartışmaya başladı. Tartışmada bıçakla tehdit eden saldırgan, merkezdeki sağlık görevlilerinin yardımıyla etkisiz hale getirildi.

Doktorların şikayetçi olduğu A.S, polis tarafından gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen A.S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Manisa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Mehmet Tansu Dere, yaptığı yazılı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının endişe verici boyutlara ulaştığını belirterek, yaşanan olayı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Doğrudan sağlık çalışanına şiddet içeren anlayışın, en masum tanımı ile ilkellik olduğunu vurgulayan Dere, "Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumlar artık sürekli hale gelen sağlık çalışanlarına şiddeti engellemelidirler. Bu vesile ile bu tür saldırı zihniyetine sahip olanlar şunu bilmelidirler ki, adli makamlara yansıyan bu olayın takipçisiyiz. Yaşanan durumu münferit bir olay olarak kabul etmek istiyor ve meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir