Lufhansa'dan 22 milyar Avro'luk yatırım

Lufthansa Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atanan Stefan Löcherbach, 2025 yılına kadar 22 milyar Avro’luk yatırım yapacaklarını söyledi.

Lufhansa'dan 22 milyar Avro'luk yatırım

Lufthansa Alman Hava Yolları Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Stefan Löcherbach getirildi. Löcherbach, Lufthansa’nın yanı sıra Swiss International Airlines ve Austrian Airlines satışlarından da sorumlu olacak. Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Hizmetlerden Sorumlu  Başkan Yardımcısı  Carsten Schaeffer İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında “Stefan Löcherbach hızla gelişmekte olan pazarlara ilişkin zengin deneyime sahip olup,  çalkantılı dönemlerde ve hızlı büyüyen pazarlarda satışların ne denli başarılı bir şekilde yönetilebileceğini kanıtlamış bulunuyor. Türkiye günde toplam 13 uçuşla gerek Lufthansa gerekse Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri için çok önemli bir pazar. Her yıl İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde yeni yolcu rekorlarına imza atıyoruz. Güçlü ekip çalışması ve Türk müşterilerimizin bize gösterdikleri sadakat için minnettarız“ diye konuştu.
LUFTHANSA’DA TÜRK LEZZETLERİ
Stefan Löcherbach ise Lufthansa’nın 2013 yılında sunduğu ürünlerde ilginç değişikliklere gittiğine dikkat çekerek, “Türkiye çıkışlı uçuşlarımızda Lufthansa için özel olarak hazırlanan Türk mutfağı ikramları da bunlar arasında yer alıyor. Uçakta sunulan hizmetlerimizi sürekli geliştirmek suretiyle Lufthansa’nın Avrupa’nın lider havayolu şirketi olarak üstlenmiş olduğu rolü daha da güçlendireceğiz. Gerek satışlarımızı geliştirmek için yoğun çalışmalar gerçekleştiren deneyimli ekibimiz gerekse  hava alanlarındaki operasyon uzmanlarımız seyahat acenteleri, kurumsal yöneticiler ve elbette önde gelen müşterilerimizle doğrudan uzun süreli ilişkiler oluşturmuş bulunuyorlar ve bundan sonraki çalışmalarımızda da bu değerli kazanımlardan yararlanacağız“ şeklinde konuştu.
HER GÜN 1 MİLYON AVRO HARCANACAK
Lufthansa, önümüzdeki bin gün boyunca ürünlerini geliştirmek için her gün 1 milyon Euro yatırım gerçekleştirilecek. Yeni First ve Business Class hizmetlerinin geliştirilmesi, FlyNet (uçakta Internet bağlantısı) sisteminin kurulması, merkez havalimanları ve en önemli uluslararası havalimanlarında yeni salonlar açılması, uzun mesafe uçuşlarında yeni bir catering konseptinin uygulamaya geçirilmesi ve çocuklara yönelik eşsiz bir hizmet programının başlatılması bu yatırımlar arasında yer alıyor.   Yakın gelecek için toplam 236 adet yeni uçak için siparişi veren Lufthansa  2025 yılına kadar toplam 22 milyar Avro tutarında yatırım gerçekleştirecek. Böylelikle Lufthansa, Boeing ve Airbus’un “amiral gemisi” olarak ürettiği, Boeing 777 ER ve Airbus A380 uçaklarını aynı filoda bir araya getiren ilk havayolu olacak.  Cemil Yıldız'ın haberi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir