LPG'li taksi alev alev yandı

Kadıköy'de içinde bir yolcunun bulunduğu LPG'li taksi seyir halindeyken alev alev yandi. Sürücüsü ile yolcunun yara almadan kurtulduğu olayda, araç kullanılamaz hale geldi.

LPG'li taksi alev alev yandı

Olay saat 15.00 sularında D-100 Karayolu Yenisahra mevkii Ankara istikametinde meydana geldi. İddilara göre Hüseyin S.'nin kullandığı 34 TEM 37 plakalı taksi, Kadıköy'den Maltepe istikametine seyir halindeyken motor bölümünden yanmaya başladı. Taksinin aniden alev aldığını gören sürücü ve arka koltuktaki yolcu kendini daşıra attı.

Ön kısımdan başlayan alevler saniyeler içinde taksinin tamamını sardı. Bu sırada yoldan geçen bazı sürücüler yangın tüpleriyle alevlere müdahale etti. Tüplerin yetersiz kaldığını gören vatandaşlar da itfaiye ekiplerine haber verdi. Taksinin LPG'li olması çevrede korku ve paniğe neden oldu. D-100 Karayolu tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Patlama ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemleri alındı. Yolun trafiğe kapatılması ve uzun araç kuyrukları itfaiye ekiplerinin olay yerine geç ulaşmasına neden oldu. Güçlükle gelen itfaiye ekipleri tamamen hurdaya dönen taksiyi dakikalar içinde söndürdü.

Olayın şokunu üzerinde atamayan yolcu ise alevlerin söndürülmesinden sonra olay yerinden ayrıldı. Görgü tanıkları, taksinin seyir halinde bulunduğu sırada aniden alev aldığını, LPG'li olması nedeniyle kimsenin müdahale etmeye cesaret edemediğini söyledi. Taksinin yandığını telefonla yakınlarına haber veren sürücü Hüseyin S., gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Yanan aracın kaldırılmasından sonra yol yeniden ulaşıma açıldı. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir