Kurban Bayramı tatili hangi günler? Tatil uzatılıyor mu?

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talep var. Ancak ATO Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.

Kurban Bayrami tatili uzatilacak mi?

Kurban Bayramı 4 gün sürmesi sebebiyle tatil arife günü 19 Temmuz Pazartesi'nden 23 Temmuz Cuma olan bayramın son gününe kadar devam edecek. Ancak pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması sebebiyle de tüm hafta yani 9 gün tatile gitmek isteyenler için birleştirilmiş olacak. Bir seçenek de önceki hafta 15 Temmuz resmi tatilinin perşembe gününe denk geliyor olması.

Kurban Bayramı, 19 Temmuz'da başlarken, 23 Temmuz'da sona erecek. Kurban Bayramı tarihleri şu şekilde:

Kurban Bayramı Arefesi: 19 Temmuz Pazartesi 

  1. Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı 
  2. Kurban Bayramı 2. Gün: 21 Temmuz Çarşamba 
  3. Kurban Bayramı 3. Gün: 22 Temmuz Perşembe 
  4. Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

TURİZMCİLER UZATILMASINDAN YANA

Turizmciler Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'yle birleşmesini istiyor.

Böylelikle 15 Temmuz'un perşembe gününe denk gelmesi sebebiyle şu anda 9 gün kabul edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte yandan bu fikre karşı talepler de söz konusu.

TİCARET TARAFI KARŞI  

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması taleplerine "Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor" diyerek karşı çıktı.

Uzun tatil süresinin "üretim ve ihracatı yavaşlatarak milli gelirin artışını engelleyeceğini" belirten Baran, "Yeniden ekonomik çarkını döndürebilmek için kepenklerini kaldıran üyelerimizi yeni bir uzun tatil süreciyle karşı karşıya bırakmak, ticaret hayatını, üretimi ve ihracatı sekteye uğratarak ülke ekonomisinin olumsuz yönde etkilenmesine sebebiyet verebilir" değerlendirmesinde bulundu.

İL - İLÇE ve Dünya için Namaz Vakitleri

Kurbanlık alırken nelere dikkat edilir? Bakanlık uyardı

Kurban nasıl kesilir? Yeni Rueff tekniği

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir