Kriz ortamı yok

Wyndham İstanbul Petek, iş dünyasının yeni parlayan yıldızı Basın Ekspress Yolu'nda hizmete açıldı. Otelin Genel Müdürü Özkan Alkan, Gezi olaylarının kendilerini etkilemediğini, uzun vadeli hedefler koyduklarından dolayı bir kaygılarının da söz konusu olmadığını dile getirdi.

Kriz ortamı yok

Doğucan CÖMERT / TheLİRA- Wyndham Hoteller Grubu’nun yeni üyesi Wyndham İstanbul Petek, iş dünyasının yeni parlayan yıldızı Basın Ekspress Yolu’nda 120 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi. Şu anda 170 kişiye istihdam sağlayan Wyndham İstanbul Petek yakın zamanda yaklaşık 250 kişiye iş imkanı sunmayı hedefliyor.

İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK NİTELİKTE

Otelin tanıtım toplantısında konuşma yapan Wyndham İstanbul Petek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Büyükkıdık, dünyanın en prestijli organizasyonları tarafından ‘En hayranlık Duyulan Şirket’ ve “Çalışılacak En İyi Şirket’ seçilen Wyndham markasının bir yatırımcısı olmaktan onur duyduklarını söyledi.

Büyükkıdık, Wyndham İstanbul Petek'in kongre ve fuar merkezlerine yakın konumuyla iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olduğunu söyledi. Büyükkıdık, oteldeki 307 odadan 39’u rezidans tarzında, uzun dönemli konaklamalar için ayrılmış durumda olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: "Rezidans imkanlarını delüx otel standartları içinde sunabiliyoruz. 69 metrekarelik bu odalarda misafirlerimiz isterlerse kendi mutfaklarında yemek hazırlığı yapabiliyor, otelin tüm imkanlarından da eksiksiz olarak faydalanabiliyorlar."

TURİZM İÇİN OLUMLU ETKEN

Büyükkıdık, döviz fiyatlarındaki hareketlilikle ilgili bir soru üzerine, bunun turizm için olumlu olduğunu, kriz ortamının olmadığını kaydetti.

Otele yapılan 120 milyon dolarlık yatırımın yüzde 80'lik bölümünün öz kaynak olduğunu söyleyen Büyükkıdık, önümüzdeki senelerde turizm alanında yeni yatırımlar yapmayı hedeflediklerini dile getirerek, bununla ilgili çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.

"GEZİ OLAYLARINDAN ETKİLENMEDİK"

Wyndham İstanbul Petek Genel Müdürü Özkan Alkan ise, Gezi olaylarıyla ilgili bir soru üzerine, bu olaylarının kendilerini etkilemediğini, uzun vadeli hedefler koyduklarından dolayı bir endişelerinin de söz konusu olmadığını söyledi. Alkan, kısa zaman içerisinde yüzde 80 oranında doluluk hedeflediklerini de vurguladı.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *