Kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli oldu

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını bildirdi.

kredi karti borcu yapilandirmasinda detaylar belli olduZiraat Bankası'ndan yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte  zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir  uygulama başlattığını duyurdu.

Açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası'na kredi kartı borcu bulunan  müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü  çeken vatandaşları da kapsayacağı belirtildi.

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi" ile bireysel müşterilere Ziraat  Bankası'ndaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun  ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulduğu ifade edilen  açıklamada, söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse  diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal  yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı  vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz  oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya  kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık  2018 tarihi itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması  nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın  üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun  vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir