Korkmaz Yiğit'i hileli iflas sorgusu

İşadamı Korkmaz Yiğit, bir işadamına 7.5 milyon liralık borcunu ödememek için 'hileli iflas' vererek mallarını sattığı iddiasıyla polis tarafından sorgulandı.

Korkmaz Yiğit'i hileli iflas sorgusu

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre; işadamı Salih Alpaslan'ın,Banker Kastelli olarak tanınan Abidin Cevher Özden'den 7.5 milyon lira alacağı vardı. Özden, 2008 yılında intihar edince Alpaslan, Özden'in alacağı olduğu Korkmaz Yiğit'e yöneldi.

Mahkeme yoluyla parayı Korkmaz Yiğit'ten istedi. Bu süreçte Korkmaz Yiğit, parayı ödememek ve icradan mallarını kurtarmak için 'hileli iflas' yoluna gitti. Malvarlığını da sattı. Bunun üzerine Salih Alpaslan, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Alpaslan, Yiğit'in borcunu ödememek için 'hileli iflas' verdiğini ve mallarını usulsüz olarak elinden çıkardığını iddia etti. Alpaslan, suç duyurusunda Korkmaz Yiğit'le birlikte hareket ederek malları alan 20 ismi de suç duyurusuna ekledi.

GÜLMAN'IN DA İFADESİ ALINDI

Savcılığın talimatı üzerine Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü araştırma başlattı. Polis, Korkmaz Yiğit'in mallarını sattığı isimlerden işadamı Kemal Gülman'ın ifadesini aldı. Daha sonra 'Bakır Kraliçesi' Sema Cıngıllıoğlu iddialarla ilgili ifade verdi. Gülman ve Cıngıllıoğlu, Korkmaz Yiğit'in diğer ticari konularıyla ilgili bir bilgileri olmadığını, sadece ticari bir alışveriş yaptıklarını söyledi.

Soruşturma kapsamında 18 kişinin daha ifade vermesi beklenirken, Korkmaz Yiğit, sabah saatlerinde emniyete geldi. Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinin B Blok 4. katında bulunan Mali Şube'ye avukatı ile birlikte gelen Korkmaz Yiğit, hakkındaki iddiaları kabul etmediği öne sürüldü.  Yiğit'in "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla sorgulandığı belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *