Kolonu zarar gören bina boşaltıldı

Bahçelievler'de bir apartmanın altında bulunan işyerindeki çalışma sırasında binanın taşıyıcı kolonu zarar gördü.

Kolonu zarar gören bina boşaltıldı

Kolonun zarar görmesiyle binada kısmi çökme yaşandı. Belediye ekipleri yıkılma ihtimali üzerine vatandaşları tahliye ederek binayı mühürledi.

Bahçelievler Soğanlı Mahallesinde bulunan bir apartmanın sakinleri dün sabah güne büyük bir gürültüyle uyandı. Apartmanın altında bulunan kereste deposu ve satış yeri olarak kullanılan işyerinde tadilat çalışması yapılıyordu. İddialara göre çalışmalar sırasında binanın taşıyıcı kolonlarından biri zarar gördü. Taşıyıcı kolonda büyük çapta hasar yaşanınca dairelerde çökme meydana geldi.

Daire sakinlerinden Nazlı Çamtursun, yaşananları şöyle anlattı: "Pazar günü sabah saatlerinde binada sallanma oldu ve ardından çökme yaşandı. Olaydan önce aşağıda birileri çalışma yapıyordu. Kolon zarar görmüş, bina çökme haline geldi. Bundan sonra belediye ekipleri apartmanı mühürledi. Şimdi belediyeden haber bekliyoruz, eşyalarımızı alacağız."

Çökme iddiaları üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlileri de söz konusu apartmana gelerek inceleme yaptı. Kolonlardan beton örneği alan yetkililer binanın yıkılıp yıkılmayacağı konusunda karar verecek. Mühürlenen binanın çevresi ise belediye ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir