Kocasının bıçakladığı kadın "seni seviyorum" diyerek öldü

Adana'da tartıştığı karısını bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanmasına başlanan sanığın anlattıkları duygulandırdı.

kadir-palaAdana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, eşini öldürdüğü iddia edilen Kadir Pala (32) ve kendisine yardımcı olduğu öne sürülen taksici Levent G. ile avukatları hazır bulundu.

Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından, "tasarlayarak iştirak halinde adam öldürmek" suçundan haklarında 24 yıl hapis cezası istenen tutuklu sanıklar, savunma yaptı.

Kadir Pala, savunmasında, 7 yıl önce evlendiği Sevtap Pala ile olaydan önce ayrıldıklarını ve boşanma davası açtığını söyledi.

SON SÖZÜ SENİ SEVİYORUM OLDU

Olayın yaşandığı 24 Kasım 2013'te, konuşmak amacıyla eşinin kendisini çağırdığını anlatan Pala, "Olayın yaşandığı gece, eşim benimle görüşmek istedi. Yurt Mahallesi'nde kaldığı evin önüne gittiğimde eşim, elindeki tabancayla mermi bitinceye kadar bana ateş açtı. Vücudumun çeşitli yerlerinden yaralandım. Bu sırada yanımda taşıdığım bıçağı eşime doğru rastgele salladım. Eşim ölürken son sözü 'seni seviyorum' oldu" dedi.

Levent G. ise öldürme olayına karışmadığını, cinayeti engellemeye çalıştığını ancak başaramadığını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, bazı tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir