Kocaeli polisi 120 kilo eroin ele geçirdi

Kocaeli polisi düzenledikleri 2 ayrı operasyonda 120 kilogram eroin ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

Kocaeli polisi 120 kilo eroin ele geçirdi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Narkotik Büro ekipleri, almış oldukları duyum ve yapılan istihbari çalışmalar sonucu 2 başarılı operasyona imza attı. Zahir tacirlerine yönelik ilk operasyon Van Emniyet Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde gerçekleşti. Van'ın Başkale ilçesinden yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Kocaeli üzerinden İstanbul'a gideceğini ve buradan da İstanbul ile çevre illerdeki sokak satıcılarına dağıtılacağı yönünde ihbar ve duyumlara ulanan narkotik ekipleri, operasyon için düğmeye bastı. Erdem D.(23) isimli şahısın idaresinde olan araç takibe alındı. TEM Otoyolu Gebze ilçe sınırlarında durdurulan araçta yapılan aramada 102 kilo erin maddesi ele geçirildi. İfadesi alınan ve İstanbul'da adli mercilere sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine kondu.

EROİN BREZİLYA'YA GİDECEKTİ

İkinci başarılı operasyon ise edinilen bilgilere göre şu şekilde gelişti: Uluslararası çalışan bir TIR şoförünün nereden temin ettiği bilinmeyen yüklü miktarda uyuşturucu maddeyi getirerek Sapanca'da sakladığı ve bunu yurt dışına çıkartacağına dair bilgilere ulaşan emniyet güçleri operasyon için düğmeye bastı. Şahıs sakladığı uyuşturucu maddeyi aracına yükleyerek Brezilya ya götürmek isterken Gebze ile Dilovası arasında narkotik ekipleri tarafından durduruldu. Araçta 18 kg eroin ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen TIR şoförü Abdullah D.(53) tutuklandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *