Kiev’den İzmir’e direkt uçuşlar başladı

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na, Tez Tour 2013 yaz sezonu için Windrose Havayolları’yla Ukrayna’nın başkenti Kiev’den doğrudan seferlere başladı. Haftada bir gerçekleşecek uçuşların ilkiyle İzmir’e gelen 210 yolcu çiçeklerle karşılandı.

Kiev’den İzmir’e direkt uçuşlar başladı

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Tez Tour’un Windrose Havayolları’nın A321 tipi uçağıyla gerçekleştirdiği uçuş ile doğrudan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e bağlandı. İlk uçuşla İzmir’e sabah 09.35’te gelen 210 yolcu ile Ukraynalı seyahat acenteleri yetkilileri ve Ukraynalı basın mensupları çiçeklerle karşılandı. Düzenlenen karşılama töreninde TAV İzmir Genel Müdürü Erkan Balcı, Tez Tour İzmir Bölge Müdürü Beyzat Tunalı ve TAV yetkilileri yer aldı. TAV İzmir Genel Müdürü Erkan Balcı, “İzmir Adnan Menderes Havalimanı İzmir'in ve bölgenin giriş kapısı olarak turizm alanında üstlendiği bu büyük rolü hakkıyla yerine getiriyor. Bugün İzmir ve çevresine bakıldığında, turistlerin çoğunluğu ülke ve şehre ilk girişi havayolu ile yapıyor. Kentimizi Ukrayna pazarına da Tez Tour ile açmak bizi çok memnun etti. Tez Tour ile bugüne kadar İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı Rusya ve Belarus’a da bağlamıştık. Dileğimiz Tez Tour’un faal olduğu tüm destinasyonları İzmir’e bağlamak. Tez Tour’a da İzmir’e olan güvenleri ve inançları için teşekkür ederiz” dedi.

İZMİR İLE HAVA KÖPRÜLERİ ARTACAK

Tez Tour Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Sinigibskiy ise, “İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye pazarı için önemli bir lokasyon. İzmir ve çevresinin turizm potansiyeline inancımız bizi Rusya ve Belarus’tan sonra Ukrayna’dan da doğrudan Adnan Menderes’e seferlere yöneltti. İzmir ile olan köprülerimizin artması dileğini paylaşıyoruz” diye konuştu.

Kiev-İzmir seferleri Windrose Havayolları ile Ekim ayı sonuna kadar her hafta gerçekleşecek. İzmir'den dış hatlarda 60 havayolu ile 34 ülkede 98 destinasyona, iç hatlarda ise 6 havayolu ile 19 destinasyona uçuş bulunuyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı 2012’de yaklaşık 9,4 milyon yolcuya ve 67 bin sefere ev sahipliği yaptı.
 
Cemil Yıldız'ın haberi...