Kıbrıs gazisine, Erzurum Orduevinde "SAKALLI" şoku!

Kıbrıs Gazisine, Erzurum öğretmenevinde ÇAĞDAŞ, Erzurum Orduevinde YOBAZ muamelesi yapılması, asker içinde halen ders almayanların olduğunu gösteriyor.

Kıbrıs Gazisi İşadamı ile arkadaşı, gezmeye geldiği Erzurum'da, kalacak yer bulamayınca gittikleri orduevinde hiç beklemedikleri bir muameleye maruz kaldıklarını iddia ettiler.

bahattin-orduevi

İzmir'de ikamet eden ve tatil için Erzurum'a gelen Kıbrıs Gazisi İşadamı Bahattin Yılmaz ve arkadaşı İşadamı Halil Durmaz, 4 gün Erzurum Öğretmenevi'nde konakladıktan sonra gezi amaçlı Kars'a gittiler. Erzurum'a döndüklerinde öğretmenevinde yer olmadığını öğrenen Yılmaz ve Durmaz, Erzurum Orduevi'ne yöneldiler.

 

Bahattin Yılmaz, orduevinde yaşadıklarını şöle anlattı: "Ben 1974 yılında 1 ve 2. harekatta gazi olmuş, bu ünvanı almış biriyim. 3 Eylül salı günü saat 21:00 civarında konaklamak üzere arkadaşım Halil Durmaz ile beraber Erzurum Orduevi'ne gittim. Gazi kimliğimi göstererek burada kalmak istediğimi söyledim. Nizamiyeden bir astsubay bir yeri aradı. Görüştüğü kişiye benim orduevinde kalmak istediğimi söyledi. Biraz konuştuktan sonra bana orduevinde kalamayacaklarını söyledi" dedi.

 

SAKALLIYA RESTORANTTA YEMEK YOK

bahattin-yilmaz-sakal"Ayrıca benim sakalım olduğu için orduevindeki sosyalaktivitelerden faydalanamayacağımı söyledi. Örneğin orduevindeki restoranlarda yemek yiyemeyeceğimi söyledi. Oysa benim sakalım çok az ve bakımlı. Ayrıca ben bu ülke için Gazi olmuş bir insanım. Bana ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldı. Bu beni çok üzdü ve incitti. Buradan Başbakanımızın ve diğer il yöneticilerinin bu duruma müdahale etmesini istiyorum."

 

Yılmaz ve arkadaşı bunun üzerine tepki olarak araçlarıyla orduevini terketti.

Bahattin Yılmaz'ın oğlu Abdullah Yılmaz ise konuyla ilgili olarak "Savaşta bulunmak dahi Gazilik unvani almak için yeterlidir.. Kendisi, 28.tumen 39. topçu alayinda bizzat catismada yer almis, onlarca düşman askerini etkisiz hale getirmiş, çatismada cephe arkadasini gözlerinin onunde paramparça oluşuna sahit olmuş, harekat sonrasi 2 yil psikolojik tedavi görmüş bir gazidir..  Öyle yaka rozeti gazilerinden değildir. Her ne olursa olsun, gazi olunsun olunmasin, ordu evlerine ülkemizin vatandaslari unvansız olsalar bile, insan gibi özgürce (sakalli - basortulu) girebilmeliler.. Hangi çağda, hangi devirdeyiz de bu uygulamalar hala devam ediyor? Gerçekten kotu.." dedi.

bahattingazi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *