Kenan Evren'in Marmaris'teki lüks villasını kim alıyor?

Darbeci Kenan Evren, geride acı dolu miras bıraktı. 6 odalı lüks villaya, 8 yıldır alıcı çıkmadı

12 Eylül 1980'deki askeri darbenin mimarıydı... Yıllar sonra yargılandı. Müebbet hapis cezası aldı. Cezası Yargıtay'ca onanmadan 98 yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye, işkenceleri ve idamları miras bırakan Genelkurmay eski Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i ölümünün ardından da konuşmaya devam etti. Yalnız bir cenaze töreniyle Devlet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

kenan evren'in luks villasi 8 yildir satilamiyor

Evren'den geriye kalanlardan biri de Marmaris'teki yalnız evdi. Evren, 1986'da Marmaris'in Armutalan beldesinde satın aldığı 1 dönüm araziye villa inşa etti.

DARBEDER VİLLAYA TALİP YOK

Evren, villanın projesini kendi çizip inşaatı bizzat yönetti. 3 katlı, 6 odalı ve 2 salonlu villasının maliyetini gizledi.

Koç Ailesi, Aydın Doğan, Halis Toprak, Dinç Bilgin, Cavit Çağlar gibi isimler ise her daim Evren'in evini ziyaret etti. Hande Ataizi bile tablosunu yaptırmak için Evren'in kapısını çalmayı ihmal etmedi. Evren, rahatsızlığını gerekçe göstererek Marmaris'ten Bodrum'a taşındı. 1992'den 2007'ye kadar yaşadığı villasını ise 1 milyon Euro'ya satışa çıkdı. Ancak tablosuna milyon liralar veren dostları bile evi almadı. Bu nedenle evin fiyatı 800 bin Euro'ya kadar indirildi. Yine de 8 yıldır satılık olan eve tek bir alıcı bile çıkmadı. "Beyazev" adlı deniz ve orman manzaralı süper lüks villa elde kaldı. Çevre sakinleri ise çürümeye yüz tutan villa için "Geçmişte Evren'i alkışlayıp, kapısında yatıp kalkanlar şimdi nerede?" diye sordu.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ!

Darbeci Kenan Evren, Marmaris'teki lük villasında, önemli isimleri ağırlamıştı. Bu isimler arasında merhum Turgut Özal ve Rauf Denktaş da vardı....

BEYAZEV'İN KARA TALİHİ!

Evren, Afyon mermeri ve çinilerle dekore ettiği evinin maliyeti hakkında bilgi vermekten kaçınmıştı.

YOK YOK!

Evren'in 3 katlı evi, 6 oda ve 2 salondan oluşuyor. Her odasında ayrı banyo bulunuyor. Arkası kızılçam ormanı, önü Marmaris Körfezi manzarasıyla süslü villanın bahçesinde ise yüzme havuzu, limon, portakal ve avokado ağaçları yer alıyor. Koridorları ünlü Afyon mermeriyle döşeli, duvarları ise Kütahya çinisiyle süslenmiş olan villa, ihtişamıyla büyülüyor. Ancak evin mazisi ve yüksek fiyatı, alıcıları caydırıyor.

Kaynak : Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir