Kayıp üsteğmen için didik didik arama

Aydın'ın Köşk İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken, yıllık iznine geldiği Bursa'da kaybolan Üsteğmen Kazım Topaç'ın 264 gün sonra silah, ayakkabısı ve bilgisayarının bulunması üzerine arama çalışmaları yoğunlaştı.

Kayıp üsteğmen için didik didik arama

Aydın'ın Köşk İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken, yıllık izne ayrıldıktan sonra haber vermeden ailesinin oturduğu Bursa'ya gelen ve bir gece otelde kaldıktan sonra kaybolan 30 yaşındaki Üsteğmen Kazım Topaç'ın 264 gün sonra silahı, ayakkabısı, dizüstü bilgisayarı ile tişörtünün bulunduğu bölgede aramalara bugün de devam edildi. Aramalarda bulunan kemikler, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Bursa'nın Kestel İlçesi'ne bağlı Kale Mahallesi'nde oturan Topaç ailesinin oğlu Üsteğmen Kazım Topaç, geçen yıl görev yaptığı Hakkari'den Aydın'ın Köşk İlçesi Jandarma Komutanı olarak atandı. Üsteğmen Topaç, 26 Nisa tarihinde 10 gün izin alarak ailesine sürpriz yapmak üzere haber vermeden Bursa'ya geldi. Geceyi Bursa'da, Merkez Osmangazi İlçesi'ndeki Gazcılar Caddesi'nde bulunan bir otelde geçirdiği saptanan Üsteğmen Kazım Topaç, aynı gün cep telefonu ile Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde oturan sözlüsünü aradı. Üsteğmen Topaç, telefonu çantasında sessiz konuma aldığı için sözlüsü ile konuşamadı. Bir süre, kentte gezdiği belirlenen Üsteğmen Topaç, daha sonra ortadan kayboldu.

Üsteğmen Kazım Topaç'ın kaybolduğu, onun Bursa'ya geldiğinden haberdar olmayan ailesinin, Köşk Jandarma Komutanlığı'nı araması sonucu ortaya çıktı. Cep telefonundan da ulaşamadıkları Üsteğmen Kazım Topaç'dan hiç bir haber alamayan aile, jandarma ve polisten yardım istedi.

Özel ekip tarafından aranan Üsteğmen Kazım Topaç'ın tabancası ile bazı eşyası önceki gece tesadüfen bulundu. Uludağ eteklerindeki Zeyniler Köyü'nde, kayalara çıkıp intihara kalkıştığı sırada düşüp yaralanan Rahmetullah Ağır'ı kurtarmaya giden AKUT ekibi, yerde bir tabanca, ayakkabı ve içinde dizüstü bilgisayar ile tişört olan sırt çantayı gördü. Polis, seri numarasından tabancanın kayıp Üsteğmen Kazım Topaç'a ait olduğunu belirledi. Eşyanın da kayıp Üsteğmen Topaç'a ait olduğu anlaşılınca, çevrede jandarma ve arama kurtarma ekipleri kapsamlı araştırma başlattı. Dün gün boyu süren aramalar sırasında Üsteğmen Kazım Topaç'ın cep telefonu ile kime ait olduğu belli olmayan bazı kemiklere rastlandı.

Havanın kararması ardından bugün saat 10.30'da, jandarma, polis ile bazı arama kurtarma ekipleri, köpeklerle yeniden incelemeye başladı.

BABASI VE YAKINLARI DA BÖLGEYE GELDİ

Bugün yapılan aramalarda Üsteğmen Topaç'ın çantasının bulunduğu yerin 1.5 kilometre uzağında çalılıklar arasında, kemikleri kemikler bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından fotoğraf ve görüntüleri çekilen kaval kemili ile ve kola ait olduğu sanılan kemikler daha sonra delil torbalarına konularak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Arama çalışmaları sırasında bir pantolon da bulundu.

Arama çalışmaları devam ederken Üsteğmen Topaç'ın babası İsmail Topaç, kızkardeşi Gülnur Topaç ve halası Nazife Soylu bölgeye gelerek ekiplerden bilgi aldı. Güvenlik ekipleri de sabah Zeyniler Köyü girişinde önlem aldı. Köyde oturanlar dışında bölgeye kimse alınmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir