Kapıkule sınır kapısı çıkışında araç yoğunluğu

Tatillerini Türkiye'de geçiren gurbetçiler ve Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule sınır kapısında ve Pazarkule sınır kapısında araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule ve Pazarkule sınır kapısında yoğunluk oluşturdu.

Pek çok Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşları yaşadıkları ülkeye hafta başında ulaşmak amacıyla Türkiye'nin değişik illerinden araçlarıyla aynı anda dönüş için yola çıktı. Araçlarıyla sınır kapılarına ulaşan Avrupalı Türkler, Kapıkule Sınır Kapısı'nda 2 buçuk kilometre kuyruk oluşmasına neden oldu.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Trakya Gümrük Ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri kuyrukların kısa sürede erimesi ve araçların nizami şekilde sıraya girmesi için çaba harcadı. Kapıkule'den bir aracın Bulgaristan'a çıkış süresi yoğunluk nedeniyle zaman zaman 2 saati aşıyor.

Pazarkule Sınır Kapısı'nda da aynı yoğunluk gözleniyor.

Almanya'ya dönen Nurettin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tatilin memleketi Aksaray'da geçirdiğini söyledi.

Tatillerinin bittiğini ve ikinci vatana yaşadıkları ülkeye döndüklerini belirten Şahin, "Memleketimiz çok güzel. Tatil boyunca eşi, dostu ziyaret ettik, özlem giderdik, şimdi de dönüyoruz. Her yıl geliyoruz ama dönerken içimizi bir hüzün kaplıyor, memleket gibisi yok." dedi.

Almanya'ya dönen Dursun Dağcı da Türkiye'de güzel bir tatil yapıp dinlendiklerini ve tatillerinin güzel geçtiğini belirterek, "Allah'a şükürler olsun ki ülkemizi yeniden görebildik ve Sıla-i Rahim yaptık. Ülkemizin her şeyi bambaşka.. Avrupa ülkelerinden çok farklı  ve özel.. Sınır kapısında biraz yoğunluk var ama vatanımıza gelip görmek her şeye değiyor, tüm yorgunluğumuz ve hasretimiz bitiyor.." diye konuştu.

İPSALA GÜMRÜK KAPISINI Canlı izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir