Kandil'den tehdit dolu 3 maddelik deklarasyon!

KCK, Kürt sorununun çözüm diyalektiği yerine getirilmezse; hareketimiz, özgür ve demokratik yaşamı kendi iradesiyle gerçekleştirme yoluna gidecektir açıklamasında bulundu.

Kandil'den tehdit dolu 3 maddelik deklarasyon!

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı Kürt sorununun demokratik çözümü ve başlatılan sürecin devamı için atılması gereken adımlara ilişkin deklarasyonunu açıkladı.

TEHDİT DOLU AÇIKLAMA

Kürtlerin 3 temel talebini sıralayan KCK, "bu üç temel talep karşılanmadan inkâr ve asimilasyonun bittiğinden ve kültürel soykırımdan vazgeçildiğinden söz edilemez. Olsa olsa inkar, asimilasyon ve kültürel soykırımın yeni koşullarda sürdürülmesinden söz edilebilir" dedi.

İmralı'da hapis bulunan Abdullah Öcalan'ın başlattığı demokratik çözüm sürecinin Türk devleti ve AK Parti hükümeti için tarihi bir şans ve fırsat olduğunu, ancak bu şansa hoyratça yaklaşıldığını iddia eden KCK, "Eğer Kürt sorununun çözüm diyalektiği ve gerekleri yerine getirilmez, bugünkü tutumda ısrar edilir ya da bugünkü tutum farklı biçimde sürdürülmek istenirse Hareketimiz bu durumu değerlendirecek, teorik çizgimiz ve paradigmamız doğrultusunda özgür ve demokratik yaşamı kendi iradesi, gücüyle yeni yol ve yöntemlerle gerçekleştirme yoluna gidecektir. Çatışmasızlığın nasıl sürüp sürmeyeceği, Hareket olarak hangi yol ve yöntemi tercih edeceğimiz Akp hükümeti ve Türk devletinin önümüzdeki günlerdeki tutumuna bağlı olacaktır" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2