Kadir Gecesi'nde TV kanalları

Müslümanlar için bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen Kadir Gecesi, Kanal 7 ve diğer ekranlarda coşkuyla karşılanıyor.

kadir gecesi ekranlarinda neler var?

Kanal 7'de 'Kadir Gecesi Özel' programı:

İslam âlemi için büyük önem taşıyan Kadir Gecesi’nin manevi atmosferi Kanal 7 ekranından izleyenlere ulaşacak.

Eyüp Sultan Camii’nden yayınlanacak özel programda; mevlidhanlar, duahanlar ve hafızlar bir araya gelerek gecenin manevi huzurunu ekrana taşıyacak. Ellerin birlikte semaya açılıp af ve mağfiret isteneceği gecenin duası emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan tarafından yapılacak.

Programda ayrıca Osman Şahin, Yunus Balcıoğlu, Âdem Karabey, Mesut Kurbani, Metin Çakar ve Fazlı Çoban Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle izleyicilerin kalplerini ferahlatacak.

Eyüp Sultan Camii’nden canlı olarak ekrana gelecek olan Kadir Gecesi Özel’de Kur’an-ı Kerim tilavetleri, gecenin önemini belirten ilahiler ve mevlitler izleyicilerin gönüllerini fethedecek.

TRT

TRT'de Kadir Gecesi özel programı Kızkulesi'nden canlı olarak ekranlara gelecek.

Ramazan Sevinci Kadir Gecesi özel yayınında Bekir Develi'nin konukları Prof. Dr. Emin Işık, Yazar Selim Gündüzalp ve Türk Din Mûsikîsi Öğretim Görevlisi Fatih Koca.

SHOW TV:

''Kadir Gecesi’ne özel programı ile Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Kadir Gecesi” ekranda olacak. Ayrıca bu özel programa Kur-an’ı Kerim tilaveti Mustafa Giden (Başakşehir Ahmet Yesevi Camii İmam Hatibi), ilahi ve kaside okumak için Beyoğlu Müftülüğü İlahi Grubu Recep Bilgiç, Hasan Akıntaş ve Ali Esen Kadir Gecesi özel programında olacaklar.

ATV

21:15′te Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu olacak. Program canlı olarak Sultanahmet Meydanı’ndan yayınlanacak.

23:45′te Kanal D‘de Kadir gecesi özel programını yayınlayacak.

Fox Tv:Saat 19:00′da Kadir Gecesi programı yayınlanacak.

Kanal Türk 21:40
Beyaz Tv 22:00

Kaynak: Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir